Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kružnice trojúhelníku opsaná a vepsaná e-learning Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kružnice trojúhelníku opsaná a vepsaná e-learning Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech."— Transkript prezentace:

1 Kružnice trojúhelníku opsaná a vepsaná e-learning Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/02.0068 Vytvořil: Mgr. Lukáš Doležel

2 KRUŽNICE TROJÚHELNÍKU OPSANÁ KRUŽNICE TROJÚHELNÍKU OPSANÁ A C B obob ococ oaoa O r r r Střed kružnice trojúhelníku opsané je průsečíkem os stran. Sestroj osy všech stran trojúhelníku. Poloměr kružnice trojúhelníku opsané je vzdálenost středu kružnice a vrcholu trojúhelníku.

3 o a – osa strany a o b – osa strany b o c – osa strany c Platí: │OA│ = │OB│= │OC│ = r k (O; r) je kružnice trojúhelníku O OO OPSANÁ. Osy všech stran trojúhelníku se protnou v jednom bodě – středu kružnice O OO OPSANÉ.

4 A C B oβoβ oγoγ oαoα S ρ KRUŽNICE TROJÚHELNÍKU VEPSANÁ KRUŽNICE TROJÚHELNÍKU VEPSANÁ γ βα ρ ρ Střed kružnice trojúhelníku vepsané je průsečíkem os vnitřních úhlů. Sestroj osy všech vnitřních úhlů trojúhelníku.

5 o α – osa úhlu α o β – osa úhlu β o γ – osa úhlu γ Platí: │SA│ = │SB│= │SC│ = ρ k (S; ρ) je kružnice trojúhelníku V VV VEPSANÁ. Osy všech vnitřních úhlů trojúhelníku se protnou v jednom bodě – středu kružnice V VV VEPSANÉ.

6 Použité zdroje: Objekty použité k vytvoření této prezentace jsou součástí Microsoft PowerPoint, dále vlastní nápady. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech základních škol. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lukáš Doležel. Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/02.0068


Stáhnout ppt "Kružnice trojúhelníku opsaná a vepsaná e-learning Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech."

Podobné prezentace


Reklamy Google