Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prvočísla a čísla složená Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prvočísla a čísla složená Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."— Transkript prezentace:

1 Prvočísla a čísla složená Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/

2 Čím se liší čísla vlevo od čísel vpravo? PRVOČÍSLA ČÍSLA SLOŽENÁ Mají kromě sebe a 1 další dělitele. Jsou dělitelná pouze 1 a sama sebou.

3 Př.: PRVOČÍSLA zakroužkuj modře, ČÍSLA SLOŽENÁ zakroužkuj červeně

4 Řešení: PRVOČÍSLA - modře ČÍSLA SLOŽENÁ - červeně

5 ROZKLAD NA SOUČIN PRVOČÍSEL Př.: 100 = Každé složené číslo se dá rozložit na součin prvočísel. Číslo 100 jsme rozložili na součin prvočísel.

6 Použité zdroje: Objekty použité k vytvoření této prezentace jsou součástí Microsoft PowerPoint, dále vlastní nápady. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech základních škol. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Krčová. Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/


Stáhnout ppt "Prvočísla a čísla složená Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."

Podobné prezentace


Reklamy Google