Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Chobotnatci Mgr. Vlastimil Volčko Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Chobotnatci Mgr. Vlastimil Volčko Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."— Transkript prezentace:

1 Chobotnatci Mgr. Vlastimil Volčko Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/

2 Chobotnatci -Největší žijící suchozemští savci. -Jediní zástupci – sloni. -Chobot – vznikl prodloužením nosu a spojením s horním pyskem ( slouží k čichání, hmatání a uchopování). -Kly – přeměna dvou řezáků v horní čelisti. -Pružné polštáře na chodidlech. -Sloupovité nohy.

3 -Žijí ve stádech o počtu 20 až 100 jedinců. -Býložravci. -Samice rodí jedno mládě, kojí ho až do 6.let. Slon africký: -Dorůstá výšky až 3,5m. Slon indický: -Jižní Asie, Borneo, Cejlon a Sumatra. -Dorůstá až 3m. -Využíván na práci v pralese i na plantážích.

4 menseni/Obr h.slon3.LP_zmensenina.jpg

5

6

7

8

9 nseni/Obr c.slon2.LP_zmensenina.jpg

10 eni/Obr l.sloni%20souboj%20(hra)1.LP_zmensenina.jpg

11 zmenseni/Obr k.souboj%20slonu.LP_zmensenina.jpg

12 0zmenseni/Obr i_zmensenina.jpg

13 avci%20zmenseni/Obr ea_zmensenina.jpg

14 menseni/Obr g.slune.saje.LP_zmensenina.jpg

15 Použité zdroje: Objekty použité k vytvoření této prezentace jsou součástí Microsoft PowerPoint, Ivana Vaněčková, Jana Skýbová, Drahuše Markvartová, Tomáš Hejda (2006): Přírodopis 8 učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia, Nakladatelství Fraus 2006, dále vlastní nápady. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech základních škol. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vlastimil Homolka. Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/


Stáhnout ppt "Chobotnatci Mgr. Vlastimil Volčko Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."

Podobné prezentace


Reklamy Google