Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1 Rodina a zaměstnání Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s. Jana Schattauerová 28.1.2013.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1 Rodina a zaměstnání Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s. Jana Schattauerová 28.1.2013."— Transkript prezentace:

1 1 Rodina a zaměstnání Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s. Jana Schattauerová 28.1.2013

2 2 Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s. Plzeňský Prazdroj, a.s Zaměstnává 2.000 zaměstnanců Součást nadnárodní společnosti SABMiller 3 výrobní závody 1 zákaznické centrum 13 obchodních a logistická center Úvod - představení Germ any Pola nd Slova kia Austr ia Germ any 13 distribučních center (depa) PPAS pivovary (kapacita) Myslbek

3 3 Přínos projektu pro Plzeňský Prazdroj, a.s. Myšlenka harmonizace rodinného a pracovního života – není absolutní novinkou. Rozvíjíme aktivity v oblasti rovných příležitostí - blízká souvislost Hlavní přínosy Vyšší motivace a spokojenost zaměstnanců Zlepšení produktivity práce Posílení budování zaměstnanecké značky Urychlení návratu zaměstnanců z rodičovské dovolené do zaměstnání Vylepšení image a prestiže v očích veřejnosti. Zvýšení konkurenceschopnosti Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

4 4 Projekt „Diversita“ DIVERSITA Podpora diversity vedením společnosti Mentoring pro talenty - ženy Zavedení Home-office Podpora částečných úvazků HR procesy – genderové identifikátory Kontakt se zaměstnanci - rodiči Výborná příležitost k propojení obou projektů Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

5 5 Co je za námi a co nás čeká… Přípravná fáze (začátek projektu)Informační fázeSestavování týmu Realizační plánHodnocení a posudekUdělení Základního certifikátu Realizace úkolů dle plánuZávěrečné hodnoceníUdělení Plného certifikátu Co je již úspěšně za námi Co nás ještě čeká Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

6 6 Přípravná fáze Přípravná fáze (začátek projektu)Informační fázeSestavování týmu Realizační plánHodnocení a posudekUdělení základního certifikátu Informace Získání podrobných informacíPříprava materiálů pro vedení Vedení Představení projektuZískání souhlasu vedení Smlouva Příprava smlouvy o realizaci s MPSVPodpis smlouvy mezi GŘ a MPSV Navázání spolupráce s poradce Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

7 7 Informační fáze Přípravná fáze (začátek projektu)Informační fázeSestavování týmu Realizační plánHodnocení a posudekUdělení základního certifikátu Získání odborů pro věc Separátní meetingy Informační workshop Zástupce vedení (HR ředitel)Koordinátor sociálního dialoguZástupce odborů HR specialistů Zástupci Corporate AffairsPoradcePotřeba různorodého týmu Návrh na sestavení realizačního týmu Odlišná kritéria Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

8 8 Sestavování týmu Přípravná fáze (začátek projektu)Informační fázeSestavování týmu Realizační plánHodnocení a posudekUdělení základního certifikátu 1.krok Hlavní kritéria Zastoupení všech úseků společnostiGender 2.Krok Sociální kritéria 3.Krok Členové týmu Vytipování členů týmu Rodič s malými dětmi – v hlavním pracovním poměru Kategorie (manažer, specialista, admin, dělnické pozice)Sociální kategorie Rodič s malými dětmi – DPČ Pečující o handicapovaného člena rodiny Pečující o rodiče Předdůchodový věkBez kategorie (např. svobodný a bezdětný, s dospělými dětmi apod.) Oslovení a seznámení s projektemOdsouhlasení účasti s vedoucím vč. uvolnění na projekt v případě potřeby Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

9 9 Realizační plán Přípravná fáze (začátek projektu)Informační fázeSestavování týmu Realizační plánHodnocení a posudekUdělení základního certifikátu 1.workshop – vydefinování cílů, opatření a cílové skupiny 2.workshop – detaily, odpovědnosti, načasování Průběžně – KOMUNIKACE! Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

10 10 Hodnocení a posudek Přípravná fáze (začátek projektu)Informační fázeSestavování týmu Realizační plánHodnocení a posudekUdělení základního certifikátu Předložení a vysvětlení realizačního plánu vedení společnosti Schválení realizačního plánu vedením a podpis generálního ředitele Hodnocení a posouzení (kontrola dokumentace, podpůrné materiály, rozhovory) Vypracování hodnocení a posudku Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

11 11 Udělení základního certifikátu Přípravná fáze (začátek projektu)Informační fázeSestavování týmu Realizační plánHodnocení a posudekUdělení základního certifikátu Ocenění Harmonizace pracovního a rodinného životaRealizační tým Výzva Vytěžit pro zaměstnance co nejvíce Budoucnost Implementace plánu Neustálé zlepšování Získání Plného certifikátu Obhájení Plného certifikátu Win - win Co pro nás certifikát znamená? Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

12 12 Naše první kroky a úspěchy Rozdělení na realizační subtýmy Každý cíl má svůj tým Harmonogram Jedenkrát měsíčně kontrolní meeting (cíle) Odpovídá za realizaci jednotlivých opatření Komunikace Podniková médiaPortál společnostiÚspěchy ÚSPĚCHY Iniciativa zaměstn anců – parkovac í místo pro maminky Realizac e opatření – „Home office“ Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

13 13 „Best practice“ Co se nám osvědčilo a pomohlo: Informovat zaměstnance – naslouchat jim Komunikovat s odbory – získat jejich podporu Stanovit jasnou odpovědnost a termíny Vyžadovat informace a přesné plnění úkolů Nehledat nákladná řešení Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s.

14 14 Kontakt Milan Koza Manažer zaměstnaneckých vztahů Plzeňský Prazdroj, a.s. U Prazdroje 7 304 97 Plzeň mobil: 724 617 047 tel. 377 062 047 E-mail: Milan.koza@pilsner.sabmiller.com Milan.koza@pilsner.sabmiller.com Jana Schattauerová Manažerka rozvoje organizace a odměňování Plzeňský Prazdroj, a.s. U Prazdroje 7 304 97 Plzeň mobil: 724 617 838 tel. 224 508 351 E-mail: Jana.schattauerova @pilsner.sabmiller.comJana.schattauerova @pilsner.sabmiller.com Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s. Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "1 Rodina a zaměstnání Audit Rodina a zaměstnání v Plzeňském Prazdroji, a.s. Jana Schattauerová 28.1.2013."

Podobné prezentace


Reklamy Google