Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Stroje a zařízení Tematická oblast:Obrábění, obráběcí stroje a nástroje Téma:Frézování Ročník:2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Stroje a zařízení Tematická oblast:Obrábění, obráběcí stroje a nástroje Téma:Frézování Ročník:2."— Transkript prezentace:

1 Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Stroje a zařízení Tematická oblast:Obrábění, obráběcí stroje a nástroje Téma:Frézování Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2013 Název:VY_32_INOVACE_15.2.05.STR Anotace: Strojní obrábění, frézování, obvodové frézování, čelní frézování, sousledné frézování, nesousledné frézování. Metodický pokyn: Učební materiál slouží jako inovativní prezentační doplněk pro výuku odborného tématu s využitím aktivizujících možností multimediálních prostředků (dataprojektor, popř. interaktivní tabule). Závěrečné kontrolní otázky zvyšují interaktivitu výuky a podporují samostatné myšlení žáků. Ve spojení s webovými stránkami školy může být prezentace využívána i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání..

2 Frézování Pojem frézování Metoda strojního třískového obrábění s geometricky určenými břity. Pomocí vícebřitého rotujícího nástroje se vyrábějí rovinné a zakřivené plochy.

3 Pojmy k frézování Postup frézování Fréza koná kruhový hlavní řezný pohyb. Posuv a přísuv provádí obrobek. Podle vzájemné polohy frézy a obrobku rozlišujeme obvodové a čelní frézování.

4 Obvodové frézování Osa frézy leží rovnoběžně s frézovanou plochou. U obvodového frézování rozlišujeme nesousledné a sousledné frézování.

5 Nesousledné frézování Posuv probíhá proti směru otáčení nástroje. Sousledné frézování Posuv a hlavní řezný pohyb mají stejný směr. Fréza má delší životnost, řezný výkon nástroje a jakost povrchu obrobku než u nesousledného.

6 Čelní frézování U tohoto způsobu strojního opracování leží osa frézy kolmo k frézované ploše. V záběru může být více zubů současně.

7 KONTROLNÍ OTÁZKY – diskuse  Pojem frézování Metoda strojního třískového obrábění s geometricky určenými břity. Pomocí vícebřitého rotujícího nástroje se vyrábějí rovinné a zakřivené plochy.  Postup frézování Fréza koná kruhový hlavní řezný pohyb. Posuv a přísuv provádí obrobek. Podle vzájemné polohy frézy a obrobku rozlišujeme obvodové a čelní frézování.

8 Použité zdroje: ŘASA, Jaroslav, Vladimír GABRIEL. Strojírenská technologie 3. 1. vyd. Praha: Scientia, 2000, 256 s. ISBN 80-7183-207-3. GSCHEIDLE, Rolf, a kolektiv. Příručka pro automechanika. 3. přeprac. vyd. /. Překlad Iva Michňová, Zdeněk Michňa, Jiří Handlíř. Praha: Europa - Sobotáles, 2007, 685 s. ISBN 978-80-86706-17-7.


Stáhnout ppt "Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Stroje a zařízení Tematická oblast:Obrábění, obráběcí stroje a nástroje Téma:Frézování Ročník:2."

Podobné prezentace


Reklamy Google