Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Montáže a opravy Tematická oblast:Montáže Téma:Organizace montáže strojů a mechanismů Ročník:2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Montáže a opravy Tematická oblast:Montáže Téma:Organizace montáže strojů a mechanismů Ročník:2."— Transkript prezentace:

1 Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Montáže a opravy Tematická oblast:Montáže Téma:Organizace montáže strojů a mechanismů Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_14.2.18.STR Anotace: Montáže a opravy, organizace montáže strojů a mechanismů. Metodický pokyn: Učební materiál slouží jako inovativní prezentační doplněk pro výuku odborného tématu s využitím aktivizujících možností multimediálních prostředků (dataprojektor, popř. interaktivní tabule). Závěrečné kontrolní otázky zvyšují interaktivitu výuky a podporují samostatné myšlení žáků. Ve spojení s webovými stránkami školy může být prezentace využívána i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2 Organizace montáže strojů a mechanismů Pracoviště musí být vybaveno potřebnými nástroji tak, aby byly pracovníkovi dobře dostupné a práce s nimi nevyžadovala zbytečnou námahu. Proto se drobné montážní stroje zavěšují vyváženě nad pracovištěm (např. montážní linkou).

3 Montáž začínáme od základní součásti – osy montáže, kterou upevňujeme v montážním přípravku tak, abychom ji pro montáž dalších součástí nemuseli vyjímat. Organizace montáže strojů a mechanismů

4 Přípravek je vybaven jak zařízením k nastavení potřebných montážních rozměrů, tak zařízením na přezkoušení funkce skupiny, kterou jsme na přípravku smontovali. Pro ustavení součásti používáme přípravky s mechanickým nebo pneumatickým upínáním. Organizace montáže strojů a mechanismů

5 Pro uspořádání montážního pracoviště platí zásada: všechny předměty, které při montáži použijeme, ukládáme podle sledu montáže nejblíže ukládáme nástroje nejčastěji používané

6 Pro uspořádání montážního pracoviště platí zásada: zásobníky se součástkami uspořádáme po obou stranách pracovníka tak, aby součásti odebírané levou rukou byly na straně levé a naopak.

7 Pro uspořádání montážního pracoviště platí zásada: zásobníky se součástmi umísťujeme vždy na stejné místo písmeny L a P jsou vyznačeny zásobníky odebírané levou nebo pravou rukou

8 větší části, které není možno umístit přímo na pracovním stole se umístí do zásobníku. Rozeznáváme 2 typy montáží na výrobní montážní lince Montáž přerušovaná Montáž nepřerušovaná

9 KONTROLNÍ OTÁZKY – diskuse Co rozumíme organizací montážních strojů a mechanismů Pracoviště musí být vybaveno potřebnými nástroji tak, aby byly pracovníkovi dobře dostupné a práce s nimi nevyžadovala zbytečnou námahu. Proto se drobné montážní stroje zavěšují vyváženě nad pracovištěm (např. montážní linkou). Typy montážní výrobní linky Montáž přerušovaná a nepřerušovaná.

10 Použité zdroje: MIČKAL, Karel a Přemysl KOLÁŘ. Strojní montáže: Učebnice pro stud. obor strojírenství se zaměřením pro zpracování kovů a montáž strojů a zařízení. 3. vyd. Praha: SNTL, 1991, 205 s. ISBN 80-03-00424-1.


Stáhnout ppt "Autor:Ing. Rudolf Drahokoupil Předmět/vzdělávací oblast:Montáže a opravy Tematická oblast:Montáže Téma:Organizace montáže strojů a mechanismů Ročník:2."

Podobné prezentace


Reklamy Google