Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž pneumatik Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž pneumatik Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž pneumatik Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012 Název:VY_32_INOVACE_10.2.01.STR Anotace: Kolo, pneumatika, montážní stroj, montážní páka, čistění ráfků, huštění pneumatiky, zkoušení těsnosti pneumatik. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 MONTÁŽ PNEUMATIK ZAŘÍZENÍ PRO DEMONTÁŽ A MONTÁŽ PNEUMATIK Rameno Stůl pro upnutí kola

4 MONTÁŽ PNEUMATIK ODTLAČENÍ PNEUMATIKY OD RÁFKU KOLA

5 MONTÁŽ PNEUMATIK PŘEVLEČENÍ PATKY PŘES OKRAJ RÁFKU

6 MONTÁŽ PNEUMATIK DEMONTÁŽ HORNÍ ČÁSTI PNEUMATIKY

7 MONTÁŽ PNEUMATIK DEMONTÁŽ SPODNÍ ČÁSTI PNEUMATIKY

8 MONTÁŽ PNEUMATIK OČISTĚNÍ RÁFKU PŘED MONTÁŽÍ

9 MONTÁŽ PNEUMATIK NATŘENÍ PATKY MONTÁŽNÍ PASTOU

10 MONTÁŽ PNEUMATIK MONTÁŽ PNEUMATIKY

11 MONTÁŽ PNEUMATIK NAHUŠTĚNÍ PNEUMATIKY

12 MONTÁŽ PNEUMATIK KONTROLA TĚSNOSTI

13 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je třeba provést jako první při demontáži pneumatiky? odtlačit po celém obvodu patky pneumatiky od ráfku 2. Jaké úkony je třeba provést před montáží pneumatiky ? vyčistit ráfek a zbavit ho případné koroze, popř. deformací namazat pneumatiku montážní pastou 3. Co je nutné provést po montáži pneumatiky ? překontrolovat těsnost pneumatiky na ráfku provést vyvážení kola

14 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž pneumatik Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google