Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž převodovky II. Ročník:3. Datum vytvoření:březen 2013 Název:VY_32_INOVACE_11.2.11.STR Anotace: Převodovka, skříň, synchronizační spojka, hnací hřídel, hnaný hřídel, ozubená kola, ložiska, těsnící kroužky, převodový olej. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ ROZVODOVKY

4 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ HŘÍDELŮ DO SKŘÍNĚ PŘEVODOVKY VČETNĚ MONTÁŽE ŘAZENÍ

5 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ KOLA ZPĚTNÉHO STUPNĚ

6 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ SKŘÍNĚ PŘEVODOVKY

7 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ SKŘÍNĚ PŘEVODOVKY SKŘÍŇ ŘÁDNĚ UTĚSNIT (TMEL, TĚSNĚNÍ) ŠROUBY DOTÁHNOUT PŘEDEPSANÝM UTAHOVACÍM MOMENTEM

8 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ KOL A ŘAZENÍ PRO 5. RS

9 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ VÍKA PRO 5. RS UTĚSNIT A ŘÁDNĚ DOTÁHNOUT

10 MONTÁŽ PŘEVODOVKY MONTÁŽ OVLÁDÁNÍ SPOJKY

11 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Kdy se montuje 5. převodový stupeň? po dokončení montáže předchozích RS a uzavření převodovky 2. Kde se u uvedené převodovky nachází rozvodovka? je ve společné skříni s převodovkou – tzv. monoblok 3. První se na hnaný hřídel montuje synchronizační spojka pro: 1 a 2. převodový stupeň 4. Co je důležité při montáži skříně a vík převodovky? provést utěsnění skříně a vík pomocí tmelu šroubové spoje dotáhnout předepsaným momentem

12 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž."

Podobné prezentace


Reklamy Google