Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Vývojové prostředí Bascom Ročník:4.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Vývojové prostředí Bascom Ročník:4."— Transkript prezentace:

1 Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Vývojové prostředí Bascom Ročník:4. Datum vytvoření:květen 2013 Název:VY_32_INOVACE_11.1.15.ELE Anotace: Instalace Bascom, vytvoření a konfigurace projektu. Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Výstřižky získané pomocí nástroje Windows 8 provázejí žáka krok za krokem úzce specializovaným tématem a usnadňují jeho porozumění. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje zájem a aktivitu i u slabších žáků. Metodický pokyn: Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením praktických činností, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule.

2 Mikroprocesory ATMEL AVR Bascom AVR Vývojové prostředí pro programování mikrokontrolérů ATMEL Bascom - instalace

3 Mikroprocesory ATMEL AVR

4 Bascom AVR windowsovské programové prostředí obsahuje ladící prostředky (debuger) lze provádět simulaci algoritmu ke stažení na stránce : http://www.mcselec.com/ prostředí IDE (Integrated Development Environment) Mikroprocesory ATMEL AVR Bascom - instalace

5 Bascom AVR poskytuje nápovědu při psaní programu obsahuje programátor skupiny ATMEL podporuje procesory skupiny ATMEL AVR použití zdarma do velikosti kódu 4 kB Mikroprocesory ATMEL AVR Bascom - instalace

6 Mikroprocesory ATMEL AVR Bascom - instalace 1. www.mcselec.com 2. 3.

7 Mikroprocesory ATMEL AVR Bascom - instalace

8 Mikroprocesory ATMEL AVR Bascom - instalace vybrat

9 Vývojové prostředí Bascom je napsáno jako klasický windowsovský program, takže jeho ovládání je intuitivní a řada akcí odpovídá konvencím programů běžících pod Windows. Mikroprocesory ATMEL AVR Bascom - instalace Po spuštění Bascom otevřeme nový soubor nebo otevřeme existující soubor, který přejmenujeme a přepíšeme jeho obsah. Ponecháme hlavičkový soubor, v kterém vyměníme pouze knihovnu pro daný typ procesoru. výběr hlavičkový soubor

10 Použité zdroje: VÁŇA, Vladimír. Mikrokontroléry ATMEL AVR – programování v jazyce Bascom. 1. vyd. Praha: BEN - technická literatura, 2004, 143 s. ISBN 80-7300-115-2. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Peter Podoba.


Stáhnout ppt "Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Vývojové prostředí Bascom Ročník:4."

Podobné prezentace


Reklamy Google