Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Vyvažování kol Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012 Název:VY_32_INOVACE_10.2.02.STR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Vyvažování kol Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012 Název:VY_32_INOVACE_10.2.02.STR."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Vyvažování kol Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012 Název:VY_32_INOVACE_10.2.02.STR Anotace: Kolo, nevývažek, kmitání kol při jízdě, vyvažovací závaží, vyvažovací stroj, průměr ráfku, šířka kola. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 VYVAŽOVÁNÍ KOL NEVYVÁŽENOST ZPŮSOBUJE kmitání kol – ovlivnění jízdní bezpečnosti (stabilita, ovladatelnost) opotřebení pneumatik ovlivnění provozní životnosti podvozkových částí – ložiska kol, tlumiče, klouby DRUHY NEVYVÁŽENOSTI dynamická statická

4 VYVAŽOVÁNÍ KOL VYVAŽOVACÍ STROJ OVLÁDACÍ PANEL

5 VYVAŽOVÁNÍ KOL Čisté kolo bez závaží upneme na vyvažovací stroj

6 VYVAŽOVÁNÍ KOL Nastavíme vstupní hodnoty pro vyvažování druh kola jeho průměr jeho šířku vzdálenost ráfku od vyvažovačky (měrka)

7 VYVAŽOVÁNÍ KOL Naměření vzdálenosti ráfku

8 VYVAŽOVÁNÍ KOL Pomocí vyvažovacího stroje kolo roztočíme – zjistíme místo a velikost nevývažku

9 VYVAŽOVÁNÍ KOL Naklepneme nebo nalepíme závaží příslušné hmotnosti

10 VYVAŽOVÁNÍ KOL Závaží naklepávací

11 VYVAŽOVÁNÍ KOL Závaží nalepovací pro litá kola

12 VYVAŽOVÁNÍ KOL Opětovným převážením provedeme kontrolu vyváženosti

13 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co způsobuje nevyvážené kolo ? kmitání – ovlivňuje jízdní bezpečnost zvyšuje se opotřebení pneumatik ovlivňuje životnost zavěšení a uložení kol 2.Jak připravíme kolo na vyvažování ? odstraníme staré závaží zbavíme vzorek pneumatiky nečistot 3. Jaké hodnoty zadáváme do vyvažovacího stroje ? druh kola průměr ráfku a šířku kola vzdálenost ráfku kola od měrky vyvažovacího stroje

14 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Vyvažování kol Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2012 Název:VY_32_INOVACE_10.2.02.STR."

Podobné prezentace


Reklamy Google