Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Atmel AVR – konfigurace pinů Ročník:4.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Atmel AVR – konfigurace pinů Ročník:4."— Transkript prezentace:

1 Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Atmel AVR – konfigurace pinů Ročník:4. Datum vytvoření:listopad 2012 Název:VY_32_INOVACE_11.1.18.ELE Anotace: Nastavení vstupů a výstupů Atmel AVR. Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Je určen pro praktická cvičení na výukových panelech. Bohatá fotografická dokumentace, vlastní schémata a výstřižky získané pomocí nástroje Windows 8 provázejí žáka krok za krokem úzce specializovaným tématem a usnadňují jeho porozumění. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje zájem a aktivitu i u slabších žáků. Metodický pokyn: Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením praktických činností, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule.

2 Mikroprocesory Atmel AVR Atmel AVR Konfigurace I/O na vývojové desce.

3 Mikroprocesory Atmel AVR konfigurace I/O Na vývojové desce nastavte piny RA jako vstupy a RB jako výstupy, Piny RB propojte s LED. LED 0-3 budou svítit, LED 4-7 budou zhasnuté.

4 Mikroprocesory Atmel AVR konfigurace I/O Programátor Presto propojte s vývojovou deskou podle obrázku:

5 Mikroprocesory Atmel AVR konfigurace I/O V programu Bascom AVR vytvořte nový soubor. Napište hlavičkový soubor, který budete stále používat, proto si soubor pojmenujte a uložte. Překladač si pomocí hlavičkového souboru provede vnitřní konfiguraci procesoru.

6 Mikroprocesory Atmel AVR konfigurace I/O Za hlavičkový soubor začněte psát vlastní program. Text za apostrofem překladač nevidí a slouží jako poznámka pro programátora.

7 Mikroprocesory Atmel AVR konfigurace I/O Poté program přeložte pomocí tlačítka Napište tělo programu

8 Mikroprocesory Atmel AVR programátor ASIX V programu ASIX UP vyberte přeložený HEX soubor.

9 Mikroprocesory Atmel AVR programátor ASIX V záložce součástka vyberte rodinu AVR a v ní ATmega644.

10 Mikroprocesory Atmel AVR programátor ASIX Nastavte konfiguraci pojistek: Neměnit !!! Vypnout dělič frekvence Zvolit krystalový oscilátor

11 Mikroprocesory Atmel AVR programátor ASIX Přepište program z PC do procesoru. Zvolte při prvním programování Při následujících programováních stejné součástky volte tuto možnost (vnitřní konfiguraci procesoru již máte nastavenou). Po úspěšném naprogramování budou LED svítit podle zadání.

12 Použité zdroje: Návod k použití EvB 4.3 v4 [on line]. 2011 [cit. 2013-11-10] Dostupné z: http://and-tech.pl/wp-content/download/zestaw%20evb%204.3/instrukcja%20evb4.3%20v4.pdf VÁŇA, Vladimír. Mikrokontroléry ATMEL AVR – programování v jazyce Bascom. 1. vyd. Praha: BEN - technická literatura, 2004, 143 s. ISBN 80-7300-115-2. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Peter Podoba.


Stáhnout ppt "Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Digitální technika Tematická oblast:Mikroprocesorová technika Téma:Atmel AVR – konfigurace pinů Ročník:4."

Podobné prezentace


Reklamy Google