Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Měření válce motoru Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2013.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Měření válce motoru Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2013."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Měření válce motoru Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2013 Název:VY_32_INOVACE_12.2.02.STR Anotace: Vložený válec, dutinoměr, úchylkoměr, opotřebení, základní měrky, posuvné měřítko, mikrometr. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 KONTROLA PŘED MĚŘENÍM VYLOUČÍME ZJEVNÁ OPOTŘEBENÍ A POŠKOZENÍ

4 POUŽITÁ MĚŘIDLA POSUVNÉ MĚŘÍTKO TŘMENOVÝ MIKROMETR

5 POUŽITÁ MĚŘIDLA ZÁKLADNÍ MĚRKY DUTINOMĚR S VÝMĚNNÝMI DOTYKY

6 OVĚŘENÍ MIKROMETRU POMOCÍ ZÁKLADNÍ MĚRKY OVĚŘÍME PŘESNOST MIKROMETRU

7 ZJIŠTĚNÍ PRŮMĚRU VÁLCE POSUVNÝM MĚŘÍTKEM ZMĚŘÍME PRŮMĚR VÁLCE

8 NASTAVENÍ MIKROMETRU MIKROMETR UPNEME DO STOJÁNKU A NASTAVÍME NA NĚM ROZMĚR VÁLCE

9 NASTAVENÍ DUTINOMĚRU DLE PRŮMĚRU VÁLCE VLOŽÍME DO DUTINOMĚRU MĚŘÍCÍ DOTYK

10 NASTAVENÍ DUTINOMĚRU VLOŽÍME MĚŘÍCÍ DOTYK DUTINOMĚRU MEZI DOTYKY MIKROMETRU

11 NASTAVENÍ DUTINOMĚRU NA DUTINOMĚRU NASTAVÍME NULU

12 MĚŘENÍ VÁLCE 1. MĚŘENÍ PROVEDEME VE TŘECH VÝŠKÁCH VÁLCE PŘI 2. MĚŘENÍ POOTOČÍME MĚŘÍCÍ DOTYK O 90 O

13 MĚŘENÍ VÁLCE NA DUTINOMĚRU VŽDY ODEČTEME HODNOTU ODCHYLKY OD NASTAVENÉHO ROZMĚRU

14 MĚŘENÍ VÁLCE NAMĚŘENÉ ODCHYLKY POROVNÁME S PŘEDEPSANÝM ROZMĚREM

15 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co musíme provést před měřením válce? vyloučit zjevná poškození ověřit přesnost mikrometru pomocí základní měrky změřit průměr válce nastavit dutinoměr 2.Jak provedeme nastavení dutinoměru? vložíme měřící hrot dle průměru válce pomocí mikrometru nastavíme rozměr na dutinoměru na nulu 3. Jak provedeme vlastní měření válce? měříme ve třech úrovních výšky válce měření provádíme ve dvou na sebe kolmých průměrech

16 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Měření válce motoru Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2013."

Podobné prezentace


Reklamy Google