Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž převodovky I. Ročník:3. Datum vytvoření:březen 2013 Název:VY_32_INOVACE_11.2.10.STR Anotace: Převodovka, skříň, synchronizační spojka, hnací hřídel, hnaný hřídel, ozubená kola, ložiska, těsnící kroužky, převodový olej. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 PŘÍPRAVA MONTÁŽE ČÁSTI PŘEVODOVKY NESMÍ BÝT POŠKOZENÉ ANI OPOTŘEBENÉ PŘI OPOTŘEBENÍ VŽDY MONTOVAT NOVÉ DÍLY

4 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ neporušenost a rovinnost styčných ploch a neporušenost skříně ozubená kola, ložiska a synchronizační spojky bez závad funkční řadící mechanismus, bez opotřebení a poškození všechny části určené k montáži musí být čisté

5 MONTÁŽ PŘEVODOVKY PŘÍPRAVA SKŘÍNĚ PŘEVODOVKY VŽDY NOVÁ TĚSNĚNÍ !

6 MONTÁŽ PŘEVODOVKY PŘÍPRAVA HŘÍDELŮ PŘEVODOVKY NEPOŠKOZENOST HŘÍDELE HÁZIVOST V POVOLENÉ TOLERANCI

7 MONTÁŽ PŘEVODOVKY PŘÍPRAVA SYNCHRONIZAČNÍCH SPOJEK

8 MONTÁŽ HNANÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ KOLA PRO 1. RS

9 MONTÁŽ HNANÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ SYNCHRONIZAČNÍ SPOJKY PRO 1. a 2. RS Kolo zpátečky

10 MONTÁŽ HNANÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ KOLA PRO 2. RS

11 MONTÁŽ HNANÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ KOLA PRO 3. RS

12 MONTÁŽ HNANÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ SYNCHRONIZAČNÍ SPOJKY PRO 3. a 4. RS

13 MONTÁŽ HNANÉHO HŘÍDELE MONTÁŽ KOLA PRO 4. RS

14 MONTÁŽ HNANÉHO HŘÍDELE SESTAVENÝ HNANÝ HŘÍDEL PŘEVODOVKY

15 MONTÁŽ HNACÍHO HŘÍDELE HNACÍ HŘÍDEL PŘEVODOVKY

16 MONTÁŽ HŘÍDELŮ HNANÝ A HNACÍ HŘÍDEL PŘEVODOVKY

17 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co rozumíme pod pojmem převodový poměr? poměr mezi počty zubů hnaného a hnacího kola – z 2 /z 1 2. Na jaký hřídel se montují synchronizační spojky? na hnaný hřídel převodovky 3. Jako první se na hnaný hřídel montuje? ozubené kolo 1. rychlostního stupně 4. Co je důležité při montáži skříně a vík převodovky? provést utěsnění skříně a vík pomocí tmelu šroubové spoje dotáhnout předepsaným momentem

18 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž."

Podobné prezentace


Reklamy Google