Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna brzdové kapaliny Ročník:2. Datum vytvoření:únor 2013.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna brzdové kapaliny Ročník:2. Datum vytvoření:únor 2013."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna brzdové kapaliny Ročník:2. Datum vytvoření:únor 2013 Název:VY_32_INOVACE_10.2.09.STR Anotace: Brzdová kapalina, odvzdušňovací šroub, sada na odvzdušňování brzd. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 BRZDOVÁ KAPALINA kapalina je hygroskopická – váže vodu doporučuje se pravidelná kontrola elektrické vodivosti nebo bodu varu znehodnocená kapalina způsobuje korozi brzdové soustavy – poruchy brzd po dvou letech provozu je nutné brzdovou kapalinu vyměnit!

4 BRZDOVÁ KAPALINA KONTROLA KVALITY MĚŘENÍM ELEKTRICKÉ VODIVOSTI

5 ZAŘÍZENÍ NA VÝMĚNU KAPALINY Nádobka na odsátí staré kapaliny Nádobka na novou kapalinu

6 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY VYROVNÁVACÍ NÁDOBKA NA BRZDOVOU KAPALINU

7 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY PŘÍPRAVA NA ODSÁTÍ STARÉ BRZDOVÉ KAPALINY (nádobka připojena na tlakový vzduch)

8 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY ODSÁTÍ STARÉ BRZDOVÉ KAPALINY

9 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY NAPLNĚNÍ NÁDOBKY NOVOU BRZDOVOU KAPALINOU

10 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY DOPLNĚNÍ VYROVNÁVACÍ NÁDOBKY NOVOU BRZDOVOU KAPALINOU

11 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY ZAVĚŠENÍ NÁDOBKY NAPLNĚNÉ BRZDOVOU KAPALINOU NA VÍKO MOTOROVÉHO PROSTORU V průběhu odvzdušňování je nutné hlídat obsah brzdové kapaliny v nádobce!

12 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY INSTALACE ADAPTÉRU NA VYROVNÁVACÍ NÁDOBKU (kuželová plocha musí dokonale těsnit!)

13 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY OČISTĚNÍ A ROZHÝBÁNÍ ODVZDUŠŇOVACÍHO ŠROUBU

14 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY INSTALACE ADAPTÉRU PRO ODSÁVÁNÍ BRZDOVÉ KAPALINY

15 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY ODSÁVÁNÍ BRZDOVÉ KAPALINY POMOCÍ TLAKOVÉHO VZDUCHU PŘI POVOLENÉM ODVZDUŠŇOVACÍM ŠROUBU POSTUPNĚ ODVZDUŠNÍME BRZDY VŠECH KOL

16 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY ODSÁVÁNÍ UKONČIT AŽ V MOMENTĚ, KDY HADIČKOU PROUDÍ KAPALINA BEZ BUBLIN

17 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY PO UKONČENÍ ODVZDUŠŇOVÁNÍ: a) nádobku se zbytkem brzdové kapaliny položit na podlahu (pokles tlaku) b) odpojit adaptér na vyrovnávací nádobce brzdové kapaliny

18 VÝMĚNA BRZDOVÉ KAPALINY PO UKONČENÍ ODVZDUŠŇOVÁNÍ: c) překontrolovat krytky odvzdušňovacích šroubů d) provést zkoušku účinnosti brzd vozidla

19 KONTROLNÍ OTÁZKY 2. Jaká je lhůta pro výměnu brzdové kapaliny? dva roky 3. Jaké parametry kontrolujeme u brzdové kapaliny? bod varu elektrickou vodivost 1. Proč je nutné měnit brzdovou kapalinu? důvodem je tzv. hygroskopičnost do kapaliny se dostává vlhkost, která působí korozívně

20 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna brzdové kapaliny Ročník:2. Datum vytvoření:únor 2013."

Podobné prezentace


Reklamy Google