Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna ložiska předního kola Ročník:2. Datum vytvoření:listopad.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna ložiska předního kola Ročník:2. Datum vytvoření:listopad."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna ložiska předního kola Ročník:2. Datum vytvoření:listopad 2013 Název:VY_32_INOVACE_10.2.18.STR Anotace: Přední kolo, ložisko předního kola, hlava kola (těhlice), pojistný kroužek, tlumič, svislý kloub, hydraulický lis. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 DEMONTÁŽ Z VOZIDLA POSTUPNĚ DEMONTUJEME –VOZIDLOVÉ KOLO –BRZDU –REJDOVÝ ČEP –POLOOSU –BRZDOVÝ KOTOUČ –ČEP ŘÍZENÍ –SPOJENÍ HLAVY KOLA A TLUMIČE

4 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ BRZDY

5 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ REJDOVÉHO ČEPU

6 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ POLOOSY

7 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ KOTOUČE BRZDY

8 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ ČEPU ŘÍZENÍ

9 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ SPOJENÍ MEZI TLUMIČEM A HLAVOU KOLA

10 DEMONTÁŽ DEMONTOVANÁ HLAVA KOLA (TĚHLICE)

11 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ POJISTNÉHO KROUŽKU

12 DEMONTÁŽ PODLOŽENÍ HLAVY KOLA (TĚHLICE) NA LISU

13 DEMONTÁŽ VYLISOVÁNÍ NÁBOJE KOLA

14 DEMONTÁŽ HLAVA KOLA (TĚHLICE) S VYLISOVANÝM NÁBOJEM

15 DEMONTÁŽ VYLISOVÁNÍ LOŽISKA

16 DEMONTÁŽ DEMONTOVANÉ ČÁSTI

17 DEMONTÁŽ DEMONTÁŽ KROUŽKU LOŽISKA Z NÁBOJE

18 MONTÁŽ KONTROLA A OČISTĚNÍ DUTINY PRO LOŽISKO

19 MONTÁŽ NAMÁZÁNÍ DUTINY PRO LOŽISKO

20 MONTÁŽ NALISOVÁNÍ LOŽISKA

21 MONTÁŽ NALISOVÁNÍ NÁBOJE KOLA

22 MONTÁŽ MONTÁŽ PRUŽNÉ POJISTKY

23 KONTROLNÍ OTÁZKY 2. Před nalisování ložiska je nutné: překontrolovat a očistit dutinu pro ložisko v hlavě kola namazat vnitřek dutiny mazacím tukem 3. Na závěr montáže ložiska provedeme: pojištění ložiska pružným kroužkem zkoušku funkce – otáčení ložiska bez drhnutí 1. Co je třeba provést před vylisováním ložiska? vyjmout pojistný kroužek ložiska podložit hlavu kola pomocí podložek vylisovat náboj kola

24 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna ložiska předního kola Ročník:2. Datum vytvoření:listopad."

Podobné prezentace


Reklamy Google