Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž zadních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž zadních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž zadních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen 2013 Název:VY_32_INOVACE_10.2.13.STR Anotace: Tlumič odpružení, opěrná miska, pružina, prachovka, doraz, tlumičový olej, stahovák pružin, momentový klíč. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 ZADNÍ TLUMIČ ČÁSTI TLUMIČE

4 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽNÍ SADA

5 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ PRACHOVKY A DORAZU

6 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ OPĚRNÉHO KROUŽKU NA PÍSTNICI TLUMIČE

7 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ STAŽENÍ PRUŽINY V PŘÍPRAVCÍCH A USAZENÍ TLUMIČE

8 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ OPĚRNÉ MISKY PRO PRUŽINU

9 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ HORNÍHO ULOŽENÍ

10 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ DOTAŽENÍ MATICE 30 Nm PO DOTAŽENÍ MATICE SEJMOUT STAHOVÁKY PRUŽINY

11 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ TLUMIČ PŘIPRAVEN K MONTÁŽI DO VOZIDLA VŽDY POUŽÍT NOVOU SAMOJISTÍCÍ MATICI (A) A

12 MONTÁŽ ZADNÍCH TLUMIČŮ MONTÁŽ DO VOZIDLA

13 DŮLEŽITÉ PO DOKONČENÍ MONTÁŽE JE NUTNÉ PROVÉST KONTROLU GEOMETRIE ZADNÍ NÁPRAVY A PRO VYLOUČENÍ PŘÍPADNÝCH ZÁVAD I JÍZDNÍ ZKOUŠKU

14 KONTROLNÍ OTÁZKY 2. Co je třeba provést při montáži horního uložení tlumiče? použít novou samojistící matici spoj dotáhnout předepsaným utahovacím momentem 3. Po celkové montáži tlumičů je nutné provést: kontrolu geometrie řízení a kol jízdní zkoušku 1. Před montáží tlumiče je vždy třeba: překontrolovat stav pružiny (koroze, trhliny, lomy, únava) pružinu stáhnout v montážních přípravcích

15 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Montáž zadních tlumičů Ročník:1. Datum vytvoření:březen."

Podobné prezentace


Reklamy Google