Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Elektrotechnická zařízení Tematická oblast:Údržba elektrických zařízení Téma:PLC LOGO! Siemens - funkce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Elektrotechnická zařízení Tematická oblast:Údržba elektrických zařízení Téma:PLC LOGO! Siemens - funkce."— Transkript prezentace:

1 Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Elektrotechnická zařízení Tematická oblast:Údržba elektrických zařízení Téma:PLC LOGO! Siemens - funkce SF2 Ročník:4. Datum vytvoření:září 2013 Název:VY_32_INOVACE_10.1.10.ELE Anotace: Popis skupiny základních sekvenčních funkcí PLC LOGO! firmy Siemens. Materiál je určen pro žáky oboru Mechanik elektrotechnik. Je určen pro praktická cvičení na výukových panelech. Vlastní schémata provázejí žáka krok za krokem úzce specializovaným tématem a usnadňují jeho porozumění. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje zájem a aktivitu i u slabších žáků. Metodický pokyn: Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule.

2 SF – časy (2) Zpožděné zapnutí/vypnutí LOGO! 12/24 RC TRGKladná hrana spouští čas T H pro zpožděné zapnutí. Záporná hrana spouští čas T L pro zpožděné vypnutí. ParT H je čas, po kterém je výstup Q nastaven do 1. T L je čas, po kterém je výstup Q resetován. QPo uplynutí nastaveného času T H je výstup Q zapnut v případě, že Trg je stále zapnut. Je resetován po uplynutí času T L v případě, že spouštěč Trg nebyl dosud zapnut. Výstup není sepnut, dokud nevyprší specifikovaný čas. Par Trg Q

3 SF – časy (2) LOGO! 12/24 RC Časový diagram: Trg T T Q THTH THTH THTH TLTL TLTL TLTL

4 SF – časy (1) LOGO! 12/24 RC Čas T H je spuštěn přechodem vstupu Trg z 0 do 1. Pokud je stav vstupu Trg 1 alespoň po dobu času T H, bude po uplynutí tohoto času nastaven výstup na 1. Čas je resetován, když je signál na vstupu Trg resetován před uplynutím času T H. Popis funkce: Čas T L je spuštěn přechodem vstupu Trg z 1 do 0. Pokud je stav vstupu Trg 0 alespoň po dobu signálu T L, bude po uplynutí času T L nastaven výstup na 0. Čas je resetován, když se signál na vstupu Trg změní opět na 1 před uplynutím času T L.

5 SF – časy (1) Zpožděné zapnutí s pamětí LOGO! 12/24 RC TRGSignál na vstupu Trg spouští čas zpožděného zapnutí. ParT je čas zpoždění zapnutí pro výstup. QPo uplynutí nastaveného času T je výstup Q sepnut. Zadaný čas začne ubíhat po vstupním pulzu. Po uběhnutí tohoto času bude sepnut výstup. Par Trg Q R RResetuje čas zpoždění a výstup.

6 SF – časy (2) LOGO! 12/24 RC Časový diagram: Trg Q T R T T Popis funkce: Změní-li se signál na vstupu Trg z 0 na 1, rozběhne se čas T. Výstup Q je zapnut, když uplyne čas T. Další signál na vstupu Trg čas T neovlivní. Výstup a čas T jsou resetovány příštím signálem 1 na vstupu R.

7 Použité zdroje: SIEMENS. LOGO! 0BA6 Manuál [on line]. 2008 [cit. 2013-03-6]. Dostupné z: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/content/data_files/automatizacni_systemy/mikrosystemy/ logo/zakladni_pristroje/manualy/manual_logo-0ba6_11-2008_cz.pdf Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Peter Podoba.


Stáhnout ppt "Autor:Ing. Peter Podoba Předmět/vzdělávací oblast:Elektrotechnická zařízení Tematická oblast:Údržba elektrických zařízení Téma:PLC LOGO! Siemens - funkce."

Podobné prezentace


Reklamy Google