Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Trojúhelník těžnice, výška Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Trojúhelník těžnice, výška Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."— Transkript prezentace:

1 Trojúhelník těžnice, výška Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/02.0068

2 TĚŽNICE OSTROÚHLÉHO TROJÚHELNÍKU A C B a c b SaSa ScSc SbSb T tata tctc tbtb Těžnice je úsečka, která spojuje vrchol trojúhelníku se středem protější strany. Všechny tři těžnice se protínají v jednom bodě – těžišti T.

3 TĚŽNICE TUPOÚHLÉHO TROJÚHELNÍKU A C B a c b tata tctc tbtb SaSa ScSc SbSb T

4 VÝŠKY OSTROÚHLÉHO TROJÚHELNÍKU A C B a c b A1A1 C1C1 B1B1 V vava vcvc vbvb Každá výška trojúhelníku je kolmá k jedné jeho straně. Všechny tři přímky, na kterých leží výšky trojúhelníku, se protínají v jednom bodě V.

5 VÝŠKY TUPOÚHLÉHO TROJÚHELNÍKU A C B a c b A1A1 C1C1 B1B1 vava vcvc vbvb U tupoúhlého trojúhelníku leží některé výšky mimo trojúhelník.

6 Použité zdroje: Objekty použité k vytvoření této prezentace jsou součástí Microsoft PowerPoint, dále vlastní nápady. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech základních škol. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Krčová. Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/02.0068


Stáhnout ppt "Trojúhelník těžnice, výška Mgr. Lenka Krčová Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."

Podobné prezentace


Reklamy Google