Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT"— Transkript prezentace:

1 ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT
VY_32_INOVACE_ Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Protahovací cviky 2 Anotace Cvičební karty slouží pro lepší orientaci žáků v oblasti protahování. Mohou si podle karet poskládat svoji ideální rozcvičku. U žáků je tak rozvíjená samostatnost. Vhodné pro žáky 2. stupně. Vypracovala Mgr. Barbora Chaloupecká Oblast Člověk a zdraví Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Barbora Chaloupecká

2 Cvik opakujeme min. 3x po 8 sekundách.
Protahování paží Mírný stoj rozkročný, držení těla a hlavy přímé, ruce spojíme v zátylku a lokty tlačíme mírným tahem vzad. Cvik opakujeme min. 3x po 8 sekundách.

3 Cvik opakujeme 8x každou rukou.
Protahování ramen Stoj rozkročný, vzpažit, předklon. Ruce opřít o madlo židle (žebřiny). Pravou rukou provedeme směrem dozadu kruhový pohyb. Ruce vyměníme. Cvik opakujeme 8x každou rukou.

4 Cvik opakujeme min. 2x na každou stranu po 8 sekundách.
Protahování kyčlí Leh na zádech, pravou nohu mírně pokrčíme a přetočíme směrem dovnitř, hlavu otáčíme na duhou stranu než nohu. Obě paže leží upažené na podložce. Cvik opakujeme min. 2x na každou stranu po 8 sekundách.

5 Protahování kyčlí a kolen
Stoj na jedné noze (může být i s oporou těla), stejná ruka táhne nohu vzhůru k tělu. Cvik můžeme provádět i v lehu na břiše. Cvik opakujeme min. 2x na každé noze po 8 sekundách.


Stáhnout ppt "ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT"

Podobné prezentace


Reklamy Google