Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_09 - 03-12 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 1 Autorem materiálu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_09 - 03-12 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 1 Autorem materiálu."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_09 - 03-12 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 1 Autorem materiálu a všech jeho č ástí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Barbora Chaloupecká ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitn ě ní výuky prost ř ednictvím ICT Anotace Cvičební karty slouží pro lepší orientaci žáků v oblasti posilování. Mohou si podle karet poskládat svoje ideální posilování nebo si ujasnit cvik např. v kruhovém tréninku. U žáků je tak rozvíjená samostatnost. Vhodné pro žáky 2. stupně. Vypracovala Mgr. Barbora Chaloupecká Oblast Člověk a zdraví

2 Posilování celého těla Leh na záda, ruce vzpažit. Zpevnit celé tělo, přetočit se na břicho a zpět. Cvik provádíme 10x ve třech sériích.

3 Posilování celého těla Klek, ruce v týl. Záklon do maximální polohy. Neprohýbat se. Cvik opakujeme 10x ve třech sériích.

4 Posilování celého těla Leh na břicho, střídavě zvedáme ruce a nohy cca o 10cm. Cvik opakujeme 100x.

5 Posilování celého těla Vzpor s oporou o lokty (nevysazovat zadek). Celé tělo zpevnit. Výdrž. Cvik opakujeme 3x po 20 sekundách.

6 Posilování horní části těla Turecký sed, ruce upažit, dlaně na rame- na. Kroužíme lokty. Záda jsou narovnaná. Cvik provádíme 30 sekund ve třech sériích.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_09 - 03-12 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 1 Autorem materiálu."

Podobné prezentace


Reklamy Google