Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Six Sigma MÚ Kopřivnice. 2 Six Sigma je Vize – dosáhnout maximální spokojenosti zákazníka s minimálními náklady Filosofie – aplikovat strukturovaný, systematický,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Six Sigma MÚ Kopřivnice. 2 Six Sigma je Vize – dosáhnout maximální spokojenosti zákazníka s minimálními náklady Filosofie – aplikovat strukturovaný, systematický,"— Transkript prezentace:

1 Six Sigma MÚ Kopřivnice

2 2 Six Sigma je Vize – dosáhnout maximální spokojenosti zákazníka s minimálními náklady Filosofie – aplikovat strukturovaný, systematický, disciplinovaný a na data orientovaný přístup, který vede ke zvyšování výkonů v každodenních činnostech. Manažerský systém – rozhodování na základě dat a faktů Cíl – 3,4 defektů na milion příležitostí Řízení organizace podle zákazníka.

3 3 Základní složky Six Sigma Zkušenosti Statistické metody Zdravý rozum

4 4

5 5 Směrodatná odchylka _X_X

6 6 Úroveň Six Sigma Úkol: zastavit autem uprostřed daného intervalu, přičemž celková vzdálenost je vždy 1000 km

7 7 3 kroky k dosažení 6σ Jak dosáhnout úrovně 6σ: Příkladem je situace u stolu, vezmeme-li např. špagety s kečupem. Příslušná úroveň tolerance je vyjádřena použitím a velikostí ubrousku, aby byly ochráněny kravata, košile i oblek.

8 8 Řešení  Snížení variability  Zvětšení toleranční oblasti  Zjednodušení komplexnosti

9 9 Očekávání zákazníka a variabilita Představme si dva výčepní. Každému jsme změřili 30 piv. Očekávání zákazníka je správná míra (objem) piva ve sklenici.

10 10 Očekávání zákazníka a variabilita Ke kterému výčepnímu půjdete raději?

11 11 Očekávání zákazníka a variabilita K č. 1 – máte jistotu,že vždy budete mít natočeno správně, ani pod míru, ani přes. Projekt Six Sigma se zabývá tím, proč oba výčepní nemají stejně dobré výsledky a navrhuje řešení, jak toho dosáhnout

12 12 Projekty Six Sigma Projekty Six Sigma probíhají ve fázích DMAIC. Definování Analýza Měření Řízení Zlepšování

13 13 Projekty Six Sigma V projekty Six Sigma snižujeme variabilitu v procesech organizace tak, aby vyhovovala našim externím i interním zákazníkům.


Stáhnout ppt "Six Sigma MÚ Kopřivnice. 2 Six Sigma je Vize – dosáhnout maximální spokojenosti zákazníka s minimálními náklady Filosofie – aplikovat strukturovaný, systematický,"

Podobné prezentace


Reklamy Google