Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.11 Lomený výraz – definice, vlastnosti Anotace: Prezentace přibližuje pojem lomený výraz a jeho vlastnosti. Žák je součástí prezentace,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.11 Lomený výraz – definice, vlastnosti Anotace: Prezentace přibližuje pojem lomený výraz a jeho vlastnosti. Žák je součástí prezentace,"— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.11 Lomený výraz – definice, vlastnosti Anotace: Prezentace přibližuje pojem lomený výraz a jeho vlastnosti. Žák je součástí prezentace, odpovídá na otázky v ní položené a sám řeší úlohy. Vzdělávací oblast: Matematika Autor: Mgr. Robert Kecskés Jazyk: Český Očekávaný výstup: Pozná lomený výraz a uvědomí si jeho vlastnosti. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2012-2013 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Devátý ročník základní školy

2 Lomený výraz Je zlomek, v jehož jmenovateli je proměnná (mnohočlen).

3 Lomené výrazy Urči, zda se jedná o lomené výrazy.

4 Lomený výraz Zkusme vypočítat: Neexistuje. Vidíme, že jmenovatel zlomku se nesmí rovnat nule.

5 Lomený výraz Víme, že jmenovatel zlomku se nesmí rovnat nule. Ve jmenovateli lomeného výrazu se však vyskytují proměnné a ty se nesmí rovnat 0. Budeme tedy zjišťovat vždy podmínky, které nám zaručí, že jmenovatel lomeného výrazu se nerovná 0. Zjišťujeme tedy podmínky, za kterých má lomený výraz smysl.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_M-Ar 8.,9.11 Lomený výraz – definice, vlastnosti Anotace: Prezentace přibližuje pojem lomený výraz a jeho vlastnosti. Žák je součástí prezentace,"

Podobné prezentace


Reklamy Google