Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Příprava na hodinu dějepisu, organizace výuky dějepisu Seminář č. 1 LS AR 2013/2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Příprava na hodinu dějepisu, organizace výuky dějepisu Seminář č. 1 LS AR 2013/2014."— Transkript prezentace:

1 Příprava na hodinu dějepisu, organizace výuky dějepisu Seminář č. 1 LS AR 2013/2014

2 Příprava na hodinu D Základ – plánování výuky a didaktická analýza učiva Plánování učiva: 1.Centrální – základní pedagogické dokumenty 2.Individuální – plány zpracované učitelem ročníkový časový plán tematický plán příprava ( plán) na jednotlivé vyučovací hodiny

3 Didaktická analýza učiva Podstata – promýšlení historické látky, její didaktická modifikace v takové podobě, aby si žáci byli schopni látku osvojit Přístupy k didaktické analýze ve výuce dějepisu: 1.Vratislav Čapek Zahrnuje do didaktické analýzy učiva: analýzu historickou ( rozbor poznatkového obsahu dějepisu a jeho transformaci z hlediska přiměřenosti věku a rozumových schopností žáků) analýzu didaktickou (cílové kompetence) analýzu metodickou (promýšlení vhodných vyučovacích forem, metod, didaktických médií).

4 DADU ve výuce dějepisu 2. Václav Michovský Rozlišuje pět fází didaktické analýzy učiva: 1.cíle a úkoly 2.ujasnění struktury učiva 3.volba vyučovacích metoda a prostředků 4.motivace 5.volba kontrolních otázek.

5 Příprava studenta učitelství na vyučování Měla by mít písemnou podobu Měla by obsahovat časový harmonogram, který používá konkrétní čas – tj. ne 3 minuty, ale 8.20 – 8.23 Měla by obsahovat výčet didaktických médií Měla by obsahovat popis průběhu hodiny včetně použitých vyučovacích metod obsah prezentovaného nového učiva stačí uvést v bodech, důležitá je přehlednost Pozornost je třeba věnovat shrnutí učiva Měla by obsahovat strukturu zápisu Měla by obsahovat otázky, které bude učitel klást žákům v jednotlivých fázích hodiny (zkoušení, úvodní opakování, závěrečné opakování, problémové otázky apod.) Uvažuje-li učitel o zadání domácího úkolu, měla by obsahovat i jeho zadání


Stáhnout ppt "Příprava na hodinu dějepisu, organizace výuky dějepisu Seminář č. 1 LS AR 2013/2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google