Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Vzdělávací oblast: Mnohočleny a rovnice Číslo materiálu: EU080119 Název: Mnohočleny-rozklad na součin vytýkáním Autor:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Vzdělávací oblast: Mnohočleny a rovnice Číslo materiálu: EU080119 Název: Mnohočleny-rozklad na součin vytýkáním Autor:"— Transkript prezentace:

1 Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Vzdělávací oblast: Mnohočleny a rovnice Číslo materiálu: EU080119 Název: Mnohočleny-rozklad na součin vytýkáním Autor: Mgr. Ludmila Lorencová Třída: 4. V Doporučený čas:30 minut Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Gymnázium Broumov“ v OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, reg. č. CZ.1.07/1.5.00/34.0219. Stručná anotace Prezentace slouží k osvojení a procvičení základních znalostí o rozkladu mnohočlenů na součin pomocí vytýkání.

2 R OZKLAD MNOHOČLENŮ NA SOUČIN vytýkáním

3 V YTÝKÁNÍ 1. Při rozkladu mnohočlenu na součin vytkneme před závorku všechny činitele, které se vyskytují ve všech členech mnohočlenu. https://khanovaskola.cz/video/default/143?vid=1540

4 V YPOČÍTEJ :

5 V ÝSLEDKY :

6 V YTÝKÁNÍ. Při rozkladu mnohočlenu na součin vytkneme před závorku dvojčlen, který se vyskytuje ve všech členech mnohočlenu.

7 V YPOČÍTEJ :

8 V ÝSLEDKY :

9 Z DROJE : Herman, Chrápalová, Jančovičová, Šimša: Matematika pro nižší ročníky víceletých gymnázií ; Rovnice a jejich soustavy Herman, Chrápalová, Jančovičová, Šimša: Matematika pro nižší ročníky víceletých gymnázií ; Výrazy 2 Petáková J.: Matematika – příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. Prometheus Praha 2009 http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana https://khanovaskola.cz/


Stáhnout ppt "Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Vzdělávací oblast: Mnohočleny a rovnice Číslo materiálu: EU080119 Název: Mnohočleny-rozklad na součin vytýkáním Autor:"

Podobné prezentace


Reklamy Google