Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020318 Název: Photo-Paint – klonovací razítko.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020318 Název: Photo-Paint – klonovací razítko."— Transkript prezentace:

1 Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020318 Název: Photo-Paint – klonovací razítko Autor: Mgr. Vojtěch Horák Ročník: čtvrtý osmiletého gymnázia Doporučený čas:15 – 20 minut Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Gymnázium Broumov“ v OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, reg. č. CZ.1.07/1.5.00/34.0219. Stručná anotace Materiál seznamuje žáky s funkcí klonování v prostředí Corel Photo-Paint X6. Součástí tutoriálu je úkol na procvičení.

2 Corel Photo-Paint Klonovací razítko Klonovací razítko Opravy štětcem Nástroj opravy štětcem Aplikace opravy štětcem Otázky a úkoly Zdroje

3 Klonovací razítko Slouží k duplikování určité části obrázku Funkci nalezneme na postranním panelu nástrojů

4 Klonovací razítko Při aktivaci klonovacího razítka nejprve označíme zdrojovou oblast – Levý klik na vybrané (zdrojové) místo Zobrazí se nový ukazatel, znázorňující vybranou oblast Obr č. 1

5 Klonoval razítko Levým tlačítkem táhneme v nové oblasti – Do nové oblasti se bude původní výběr klonovat Obr č. 1

6 Klonovací razítko Na panelu vlastností nalezneme další možnosti, které vylepší funkci nástroje Typ štětceTvar a velikost štětcePrůhlednost Obr. č. 1

7 Opravy štětcem Slouží k lokální úpravě – Sousedící barvy v dané výseči jsou zprůměrovány – Výsledná barva je aplikována na výběr – Použití zejména k uhlazení nerovností popř. jejich zamaskování Nejčastěji úpravy fotografií (obličej, jizvy atp.)

8 Nástroj opravy štětcem Na výběr je použit aritmetický průměr okolních barev – Původní obrázek Obr. č. 2

9 Aplikace opravy štětcem Obr. č. 2

10 Otázky a úkoly Na libovolném obrázku vyzkoušej nástroj KLONOVACÍ RAZÍTKO – Obrázek vhodně uprav – Pro přesnější úpravy použij OPRAVY ŠTĚTCEM

11 Zdroje Obr. č. 1; Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW – http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:NASA_Space_Shuttle_Atlantis_landing_(STS- 110)_(19_April_2002).jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:NASA_Space_Shuttle_Atlantis_landing_(STS- 110)_(19_April_2002).jpg Obr. č. 2; Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: – http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Akne-jugend.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Akne-jugend.jpg Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vojtěch Horák. Při zpracování byl použit SW Corel Photo-Paint X6 ve verzi 16.0.0.707.


Stáhnout ppt "Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020318 Název: Photo-Paint – klonovací razítko."

Podobné prezentace


Reklamy Google