Pedagogická praxe Informace k praxi 2015-2016. Studijní plán pro LS 3 kredity, hodinová dotace : 42 hodin Povinné části: – hospitace (náslech) v TV celkem.

Slides:



Advertisements
Podobné prezentace
Příprava na vyučovací hodinu a její vyhodnocení
Advertisements

STUDIJNÍ POVINNOSTI STUDENTŮ FF UP 2013/2014. OBSAH 2 1UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY STUDENTY……………………………..3 2BAKALÁŘSKÉ STUDIUM……………………………………………………… ročník.
TUL H 32 Setkání realizátorů inovace předmětů 4.
Didaktika tělesné výchovy Pedagogická fakulta JU v ČB KTVS
PROČ PROJEKT VZNIKL? Projekt reaguje na: zvyšující se požadavky znalostní společnosti rostoucí nároky na pedagogické pracovníky(PP) na posílení kompetencí.
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ ve šk. roce 2012/2013. Pardubický kraj Povinné přijímací zkoušky pro maturitní obory SCIO testy 9. tř. – ČJ, M, OSP 5. tř. – OSP Podrobnosti.
Analytické stáže oboru VPLZ - magisterský stupeň -
Informace o studiu na ZČU pro studenty prvních ročníků
Zpracování seminárních a kvalifikačních prací
Příprava na hodinu dějepisu, organizace výuky dějepisu
Program Leonardo da Vinci Projekt IN-CO PLUS Projekt IN-CO GRAD 2007.
Úvodní seminář pro studenty doktorského studia
STUDIJNÍ POVINNOSTI STUDENTŮ FF UP
Struktura personální směrnice
Brno, Projekt Q – Ram Popis studijního předmětu B. Tremlová, V. Celer, J. Doubek.
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Odborná praxe 2 2. ročník prezenčního studia 2012/2013.
„Inovace bakalářského studijního oboru Aplikovaná chemie“
Metodický a supervizní seminář k praxi I.
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ ve šk. roce 2014/2015
Úvodní seminář pro studenty doktorského studia
Ing. Zuzana Khendriche Trhlínová, ph.d.
NOVÁ MATURITA Stručná informace o jejím průběhu a přípravě.
Zhodnocení roční spolupráce při školení k odborné způsobilosti
Cíle studia didaktiky pedagogiky
1 Změny studijního a zkušebního řádu. 2 Kde najdu SZŘ dokumentový server IS MU
Příprava na vyučovací hodinu a její vyhodnocení
1. SETKÁNÍ Bakalářský seminář. Cíle bakalářského semináře Hlavní cíl: seznámit se strukturou a hlavními požadavky na BP Formální náležitosti zadání a.
Program mobilit Leonardo da Vinci na ZČU Pavlína Bínová Odbor zahraničních vztahů Západočeská univerzita v Plzni.
Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2
Výuková praxe 2 Mgr. Libuše VODOVÁ Katedra biologie PdF MU.
Didaktika přírodopisu 2 Mgr. Libuše VODOVÁ Katedra biologie PdF MU.
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ KATEDRA FRANCOUZSKÉHO JAZYKA A LITERATURY DNE 15. LEDNA 2011.
Zápatí prezentace1 Informace k organizaci doktorské ho studi a na Ekonomicko-správní fakult ě MU.
Didaktika přírodopisu 1 1. seminář
Fyzická geografie Podzim 2014 Z0026/2 – čtvrtek 18 – 18.50, Z4 Z0026/3 – čtvrtek 19 – 19.50, Z4 Cvičení 1 - Organizační pokyny Mgr. Ondřej.
Fyzická geografie Podzim 2013 Z0026/4 – pondělí 13 – 13.50, Z3 Z0026/5 – pondělí 12 – 12.50, Z3 Cvičení 1 - Organizační pokyny Mgr. Ondřej.
METODICKÝ SEMINÁŘ Psaní závěrečné práce STUDIJNÍ PROGRAM: U Č ITELSTVÍ VŠEOBECN Ě VZD Ě LÁVACÍCH P Ř EDM Ě T Ů.
Úvod do studia Základní informace o předmětu Robert Zbíral Maxim Tomoszek.
Základy managementu Ing. Alena Šafrová Drášilová
Zápatí prezentace1 IV. celofakultní pedagogická konference
Učitelská praxe 2 Mgr. Libuše VODOVÁ,Ph.D Katedra biologie PdF MU.
ZÁPIS do STUDIA na FF UP Olomouc 1. ročník
KATEDRA CHEMIE Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni 2016.
Didaktika přírodopisu 2 1. seminář Mgr. Libuše VODOVÁ, Ph.D. Katedra biologie PdF MU.
STUDIJNÍ POVINNOSTI STUDENTŮ FF UP 2016/2017. OBSAH 2 1UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY STUDENTY……………………………..3 2BAKALÁŘSKÉ STUDIUM……………………………………………………… ročník.
Úvodní seminář pro studenty doktorského studia PhDr. Libuše Drnková a kol. Jazykové centrum FF UK.
ČESKÝ JAZYK A LITERATURA Praktická aplikace teoretických poznatků z hláskosloví Online diskuse k virtuální hospitaci – Open Gate, gymnázium.
Přijímací řízení ve školním roce 2016/2017
ZÁPIS do STUDIA NA FF UP – 1. ročník
MPH_FMAN Finanční management jaro 2016
Praktické dovednosti absolventa
Praxe KS VOŠ JABOK + ETF UK
PO IV na 2.stupni z pohledu školy.
Mobilita studentů mimo program Erasmus+ financovaná z příspěvku MŠMT)
Potravinářské zbožíznalství
za akademický rok 2015/2016 Hana Kolářová proděkanka LF UP
Praha NÚV, listopad 2014 PaedDr. Jan Tupý, Ing. Renata Votavová
BEZBARIÉROVÉ KNIHOVNY
Praktické dovednosti absolventa
Zkušenosti a poznatky o praxích a výuce ve zdravotnických oborech Zdeněk Hon
Přijímací řízení
Přijímací řízení pro žáky vycházející z 5. ročníků
Kreditní systém studia
KMT/DIZ1 Příprava na vyučování Příprava na vyučovací hodinu
Maturity 2018/2019 listopad 2018 L. Jíša.
Metodický a supervizní seminář k praxi I.
METODICKÝ A SUPERVIZNÍ SEMINÁŘ K PRAXI IV.
Školní aktivity v oblasti kariérového poradenství
METODICKÝ A SUPERVIZNÍ SEMINÁŘ K PRAXI IV.
Metodický a supervizní seminář k praxi III.
Transkript prezentace:

Pedagogická praxe Informace k praxi

Studijní plán pro LS 3 kredity, hodinová dotace : 42 hodin Povinné části: – hospitace (náslech) v TV celkem 6 hodin – hospitace (náslech) v LV celkem 2 hodiny – samostatná TV celkem 20 hodin – samostatné vedení LV celkem 4 hodiny – domácí příprava celkem 10 hodin

Struktura pedagogické praxe Praxe je realizována na 2 typech SŠ – na každé ze dvou vybraných: 3 hod. hospitací v TV 10 hod. samostatné TV 2 hod. hospitací v LV (na jedné škole kde je to možné) 4 hod. samostatné vedení LV (na škole kde je to možné) – alternativa pro LV Na VŠCHT se středoškoláky (leden-únor 2016)

Přesun části pedagogická praxe do ZS Účel: snížit náročnost LS Povinnosti v ZS: – 4 hod. hospitací v TV (2 SŠ) – 2 hod. hospitací v LV (1 SŠ nebo VŠCHT) – 4 hod. vedení LV (1 SŠ nebo VŠCHT)

Formy pedagogické praxe Organizovaná : – pražské SŠ-preferovaná Individuální : – jen vážné důvody (max. 50%) – bez nároků na finance a administrativu

Harmonogram pedagogické praxe Nabídka škol pedagogické praxe – on-line dokument na intranetu KUHV – přihlášky do – přihlášky po termínu nebudou akceptovány Po uzávěrce doplňovány termíny úvodních schůzek a oznamovány em – platné a čitelné ové adresy

Úvodní schůzky na školách Termíny platí pro schůzky na SŠ, ne na VŠCHT – seznámení se s vyučujícím, kontakty – termíny hospitací a výuky dle rozvrhu a časových dispozic praktikanta – informace o škole, k probírané látce, třídě, učebnici – vyřízení administrativy (smlouva, podpis přílohy, formuláře k praxi)

Průběh praxe v ZS Absolvování hospitací – na obou SŠ do ledna 2016 (celkem 4 hod. v TV) – zbývající 2 hod. v TV před začátkem samost. výuky – hospitace v LV a vedení LV na SŠ do konce dubna 2016 – hospitace v LV a vedení LV na VŠCHT dle rozpisu (zveřejnění do poloviny prosince 2015) pravděpodobně jen do konce ledna 2016

Požadavky k hospitacím Sledovat výuku ve třídách či v laboratoři – podklad pro pozorování výuky na webu KUHV – záznam postřehů materiál pro dílčí IS „Poznatky z praxe“

Vedení TV ve třídách Podmíněno: – absolvováním min. jedné hodiny hospitací – složením zkoušky z Didaktiky chemie – požadovány písemné přípravy na hodinu – případnou neúčast, změnu oznámit vyučujícímu předem – záznamem postřehů, zkušeností pro diskusi na budoucím semináři „Poznatky z praxe“ (součást IS) – ukončení praxe nejpozději do konce dubna 2016

Administrativa praktikanta Průběžné vedení absolvovaných hodin (formulář „Výkaz hodin při pedag. praxi“) Zhodnocení praxe („Hodnocení posluchače pedag. praxe“ – vyplňuje vyučující) Podpis přílohy ke „Smlouvě o praktické výuce studentů, vyzvednutí potvrzené kopie smlouvy Včasné odevzdání vyplněných formulářů a zápis zápočtu do indexu (možné ztráty)

Uznávání pedagogické praxe Celá praxe: – výuka chemie na SŠ alespoň 1 rok včetně labotarorních cvičení Část praxe: – 10 hod. teoretické výuky výuka chemie na ZŠ alespoň 1 rok doktorandi vyučující min. 1 rok chemický předmět

8 hod. teoretické výuky – výuka nechemického předmětu na SŠ min. 1 rok – aktivní účast v “Hodinách moderní chemie“ 4 hodiny teoretické výuky – výuka nechemického předmětu na ZŠ min. 1 rok Veškerou výuku je třeba věrohodně doložit !

Příprava na pedagogickou praxi Videoukázky z modelových výstupů Modelové výstupy (IS1) Konzultace

Problémy praxe z pohledu studentů rychlý-tichý projev užívání nespisovných slov záměny slov, přeřeknutí užití odborných výrazů bez jejich vysvětlení nervozita, nejistota, tréma (začátek praxe) časový harmonogram hodiny schopnost vysvětlit a popsat učivo chybějící odborné znalosti chybějící ZV od učitelů (rozborové hodiny)

Nedostatky z pohledu učitelů příliš rychlé tempo řeči hlasitost projevu správné, srozumitelné formulování myšlenek používání nespisovných výrazů časové rozvržení výuky v hodině monologický projev nedostatečná písemná příprava an hodinu nepřiměřeně náročný a rozsáhlý výklad opomíjení didaktických pomůcek a pokusů

Konzultace Po předchozí dohodě : tel místnost č. X14/B