Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Free Powerpoint TemplatesPage 1Free Powerpoint Templates GASTRONOMIE INVENTÁŘ NA ÚSEKU OBSLUHY STOLOVÝ A SEDACÍ INVENTÁŘ Ing. PETRA ŠKRÁŠKOVÁ Mgr. MIROSLAVA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Free Powerpoint TemplatesPage 1Free Powerpoint Templates GASTRONOMIE INVENTÁŘ NA ÚSEKU OBSLUHY STOLOVÝ A SEDACÍ INVENTÁŘ Ing. PETRA ŠKRÁŠKOVÁ Mgr. MIROSLAVA."— Transkript prezentace:

1 Free Powerpoint TemplatesPage 1Free Powerpoint Templates GASTRONOMIE INVENTÁŘ NA ÚSEKU OBSLUHY STOLOVÝ A SEDACÍ INVENTÁŘ Ing. PETRA ŠKRÁŠKOVÁ Mgr. MIROSLAVA MALUŠKOVÁ www.zlinskedumy.cz

2 Free Powerpoint TemplatesPage 2 AnotaceMateriál poukazuje na možné druhy stolového a sedacího inventáře na úseku obsluhy. Je vhodné jej doplnit výkladem. Je možné jej poskytnout nepřítomným žákům. AutorIng. Petra Škrášková (Autor) Mgr. Miroslava Malušková (Autor) JazykČeština Očekávaný výstup65-51-H/01 Kuchař – číšník ŠVP Číšník, barman, servírka- barmanka ŠVP Kuchař – číšník pro pohostinství 65-42-M/01 Hotelnictví a cestovní ruch Speciální vzdělávací potřeby- žádné - Klíčová slovastoly, židle Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinované Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníodborné vzdělávání Typická věková skupina15 -17 let Vazby na ostatní materiályje součástí Inventáře na úseku obsluhy

3 Free Powerpoint TemplatesPage 3 Stoly Jsou vyráběny z různých materiálů, mají různé rozměry a tvary  restaurační  čtvercové, 80x 80  obdélníkové 120x 80, 180x 80  kulaté, rozkládací, oválné Na jednoho hosta se počítá 65 – 80 cm šířky, 40 cm hloubky.

4 Free Powerpoint TemplatesPage 4 Stoly  konferenční – nižší, různé tvary, vhodné do kluboven a hotelových hal

5 Free Powerpoint TemplatesPage 5 Stoly konzumační – vyšší, užší, popř. se sklápěcími sedačkami do samoobslužných restaurací

6 Free Powerpoint TemplatesPage 6 Sedací inventář  židle,  křesla,  klubovky  sedačky  boxy  barové židle Jsou vyráběny z různých materiálů Pamatujme, že židle by měla být o 30 cm nižší než stůl.

7 Free Powerpoint TemplatesPage 7 Židle  čalouněné  poločalouněné  dřevěně  plastové (na zahrádkách)  barové

8 Free Powerpoint TemplatesPage 8 POUŽITÁ LITERATURA SALAČ, Gustav. Stolničení. Praha: Fortuna, 2001. ISBN 80-7168-752-9. SALAČ, Gustav, MVDr. Milan PRIBULA a Hana SEDLÁČKOVÁ. Technika obsluhy a služeb: pro 1. ročník středních hotelových škol. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1994. ISBN 80-04-26- 586-3. ČERNÝ, Jiří a Antonín SRKALA. Moderní obsluha. Praha: IQ 147, s.r.o., 1997. ISBN neuvedeno.


Stáhnout ppt "Free Powerpoint TemplatesPage 1Free Powerpoint Templates GASTRONOMIE INVENTÁŘ NA ÚSEKU OBSLUHY STOLOVÝ A SEDACÍ INVENTÁŘ Ing. PETRA ŠKRÁŠKOVÁ Mgr. MIROSLAVA."

Podobné prezentace


Reklamy Google