Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Evou Majlišovou JEHLAN SÍŤ A KONSTRUKCE V PRAVOÚHLÉM PROMÍTÁNÍ

2 Pojmenuj tato tělesa Jaké těleso bude dnes středem našeho zájmu? ANO, bude to JEHLAN.

3 HLAVNÍ VRCHOL VÝŠKA JEHLANU BOČNÍ HRANA BOČNÍ STĚNA PODSTAVNÁ HRANA JEHLAN V AB C D

4 Čím je tvořena síť jehlanu? Co tvoří plášť? Jaký tvar bude mít podstava? Síť = podstava a boční stěny Plášť = boční stěny tvaru trojúhelníka Podstava = mnohoúhelník (čtverec)

5 POPIŠ TUTO SÍŤ JEHLANU

6 Jak se nazývají tato tělesa a co o nich víš? Popiš je. Víš co je čtyřstěn?

7 Sestroj pravidelný čtyřboký jehlan: podstavná hrana a = 6cm,výška v = 4 cm. b) Narýsuj síť tohoto jehlanu. To je vše, kdo nestihl, dodělá doma. Postup: 1)Sestrojíme podstavu v pravoúhlém promítání (kolmé hrany – pod úhlem 45° a délka se krátí na polovinu) 2) Sestrojíme úhlopříčky. 3) Sestrojíme výšku jehlanu (kolmice k podstavné hraně) 4) Spojíme hlavní vrchol s ostatními vrcholy. AB C D V


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."

Podobné prezentace


Reklamy Google