Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Evou Majlišovou Užití podobnosti - dělení úsečky

2 a b p Vypiš dvojice úhlů: Vrcholových Souhlasných Střídavých Vedlejších α β γ δ α´α´ β´β´ γ´γ´ δ´δ´

3 α´α´ β α A B C E F Jaké ∆ zde vzniknou? ∆ ABC a ∆ EBF Co platí o α a α´? Jsou shodné. Proč můžeme toto tvrdit? Jsou to úhly souhlasné. Co o těchto ∆ platí? ∆ ABC ~ ∆ EBF (věta „uu“), k = AB/EB

4 Rozděl úsečku AB na 7 stejných dílů. Narýsuj libovolnou úsečku AB. AB Sestroj →AX. X Spoj bod 7 s bodem B 12 3 4 567 Sestrojte rovnoběžky z bodů 1 až 6 s úsečkou 7B C DEFGH Na → narýsuj 7 stejných dílů.

5 Samostatná práce: Učebnice MATEMATIKY pro 9. ročník – 2. díl str. 55/11,12,3


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Není –li uvedeno jinak, je tento."

Podobné prezentace


Reklamy Google