Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Celiakie a bezlepková dieta. Celiakie v ČR V ČR 40 000 – 50 000 celiaků 2-4% Populace 1/200 je nemocen POUZE 15% JE ZJIŠTĚNO.. PROČ? CO MŮŽU UDĚLAT?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Celiakie a bezlepková dieta. Celiakie v ČR V ČR 40 000 – 50 000 celiaků 2-4% Populace 1/200 je nemocen POUZE 15% JE ZJIŠTĚNO.. PROČ? CO MŮŽU UDĚLAT?"— Transkript prezentace:

1 Celiakie a bezlepková dieta

2 Celiakie v ČR V ČR 40 000 – 50 000 celiaků 2-4% Populace 1/200 je nemocen POUZE 15% JE ZJIŠTĚNO.. PROČ? CO MŮŽU UDĚLAT?

3 Celiakie, bezlepková dieta  = celiakální sprue  Intolerance na gluten (lepek)  Poškození sliznice tenkého střeva  Autoimunitní onemocnění  Trávící soustava není schopna strávit potraviny obsahující lepek  Pacient postižen na celý život – bezlepková dieta

4 Co se děje ve střevě..   ZDRAVÉ STŘEVO CELIAKÁLNÍ STŘEVO

5 Kde se u mě vzala??  Genetické dispozice + stres, nadbytek potravy obsahující lepek (přikrmování) + psychické problémy jako spouštěč.

6 Symptomy celiakie 1.Anémie, kožní projevy, poruchy menstruace u dívek, neplodnost, 2.onemocnění dýchacích cest, astma, dušnost, 3.cukrovka I. Typu, úbytek váhy, 4.celistvá a lesklá stolice (kvůli poruše trávení tuků), průjem nebo zácpa, 5.osteoporóza, svalové křeče, porucha vstřebávání cukrů a VITAMÍNŮ  DĚTI: svalová ochablost, vypouklé bříško.

7 Kde se ukrývá lepek?  Obilniny s vysokým obsahem lepku (pšenice, ječmen, žito, oves),  Přísady obsahující lepek: emulgátory, želírovací prostředky, aromatické látky  Různé konzervy, omáčky, paštiky, cukrovinky, uzeniny, ale i pivo, sušené ovoce a pudinky, pivo, zmrzlina, vločky, sušenky..

8 Jde to přeci nahradit..  Brambory, rýže, kukuřice, sója, pohanka, proso, amarant, jáhly, luštěniny, cizrna, maso, ryby, vejce, mléko, tuky, ovoce, zelenina, oříšky, semínka, cukr, káva, čaj, čokoláda, voda, PRODUKTY HERBALIFE.. Bezlepková dieta…

9 F1 FREE 25-30kč/porce Zdravé jídlo bez hlavních alergenů!  3x více prospěšná! 1.BEZ LEPKU (alergie na lepek) 2.BEZ SÓJI (alergie na sóju) 3.BEZ LAKTÓZY (alergie na „mléko“) + STEJNÝ OBSAH ŽIVIN, MINERÁLŮ A VITAMÍNŮ!

10 F1 snídaně X běžné potraviny 1.Cena 25-30kč 2.Množství 3.Výživa 4.Kvalita 5.Chuť => SPOKOJENOST

11 Zdravá snídaně obsahuje  22 vitamínů a minerálů,  výtažky z borůvek a granátového jablka,  vlákninu, byliny,  Pisane - rostlinou bílkovinu obsaženou v hrášku,  Každých 250 ml koktejlu poskytuje 17.8 g bílkovin a pouhých 216 kalorií.

12 Aloe – 40% koncentrát „kudy teče, tudy léčí“  Hojení a regenerace střeva, zažívací problémy, průjmy, zácpy, ekzémy, čištění krve. průjmy, zácpy, ekzémy, čištění krve. Cell-u-loss  Udržuje přirozenou rovnováhu vody,  Vylučování odpadních látek z těla,  Celulitida, křečové žíly,  VODOHOSPODÁŘ.

13 FITO multivitamín  Rostlinný produkt organického původu Vitamín A – antioxidant, podporuje růst, zrak a imunitní systémVitamín A – antioxidant, podporuje růst, zrak a imunitní systém Vitamín D – podporuje růst a vývin zubů a kostí, vstřebávání vápníku ze stravyVitamín D – podporuje růst a vývin zubů a kostí, vstřebávání vápníku ze stravy Vitamín E – antioxidant, chrání červenáVitamín E – antioxidant, chrání červená krevní tělíska, svaly a tkáně Kyselina listová – podpora růstu aKyselina listová – podpora růstu a regenerace buněk Vápník – růst zubů a kostíVápník – růst zubů a kostí Železo – nezbytné pro přepravuŽelezo – nezbytné pro přepravu kyslíku k buňkám Celková podpora imunitního systémuCelková podpora imunitního systému

14 Xtra-Cal  Neschopnost plně vstřebat vápník z potravy – nutnost doplnit Ca + vit.D Ani celiatik nechce trpět osteroporozou, NENÍ TO NORMÁLNÍ!  Doplněn o vitamin D, C, A, E, hořčík, zinek, měď

15 Schizandra PLUS  Zvyšuje regenerační schopnost buněk plicní tkáně, kapacitu a pružnost plic - astmatici, kuřáci,  Antioxidant,  Odbourává stres a napětí,  Tlumí bolesti kloubů a revmatické bolesti,  Zvyšuje diurézu (tvorbu moči),  Podporuje uvolňování hlenu z průdušek, ulehčuje vykašlávání,  Součást léčby onemocnění plic a průdušek,  Podpora při opakovaném užívání antibiotik,  Přírodní zdroj selenu.

16 Příklady bezlepkových potravin  Globus uzeniny, Albert pečivo  Sušenky v mléčné čokoládě bezlepkové, 42g, 39.90 Kč  Směs na bezlepkový chléb tmavý, 1kg, 139 Kč  Směs na bezlepkový chléb Jizerka, 1kg, 49.90 Kč  Knausper Snack v mléčné čokoládě, 145g, 99.90 Kč  Müsli tyčinky s brusinkami bezlepkové, 66g, 49.90 Kč  Bezlepkové těstoviny – špagety, 500g, 29.90 Kč  Ovocné müsli bezlepkové, 375g, 139 Kč  HERBALIFE KOKTEJL vanilka, 1530kč/2 jídla/měsíc

17 Co dál mi pomůže? 1.Posílení sleziny - konzumace slzovky – odvar, aloe 2.Podpora močení - Thermojetisc, Cell-u-loss, fazole adzuki, kukuřice, jáhly, sojové boby a česnek. 3.V létě - fazole adzuky, cuketa 4.V zimě - skořice, zázvor 5.PREVENCE! Nepřejídat se potravinami obsahující lepek - dětem až po 6. měsíci života!

18 Naše zdraví závisí na čistotě našeho střeva. A je úplně jedno, je-li člověk celiatik, nebo ne. A je úplně jedno, je-li člověk celiatik, nebo ne. „Nejen láska, ale i zdraví prochází žaludkem...“ „Nejen láska, ale i zdraví prochází žaludkem...“


Stáhnout ppt "Celiakie a bezlepková dieta. Celiakie v ČR V ČR 40 000 – 50 000 celiaků 2-4% Populace 1/200 je nemocen POUZE 15% JE ZJIŠTĚNO.. PROČ? CO MŮŽU UDĚLAT?"

Podobné prezentace


Reklamy Google