Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KARDIOVASKULÁRNÍ CHOROBY A ATEROSKLERÓZA Nutriční strategie v prevenci kardiovaskulárních chorob a aterosklerózy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KARDIOVASKULÁRNÍ CHOROBY A ATEROSKLERÓZA Nutriční strategie v prevenci kardiovaskulárních chorob a aterosklerózy."— Transkript prezentace:

1

2 KARDIOVASKULÁRNÍ CHOROBY A ATEROSKLERÓZA Nutriční strategie v prevenci kardiovaskulárních chorob a aterosklerózy

3 S prevencí aterosklerózy je třeba začít už před porodem? zHypercholesterolémie matky v době těhotenství dlouhodobě ovlivňuje vnímavost arteriální stěny dítěte k vzniku a rozvoji ateroskleróz. zZnamená to tedy, že léčba matky, která povede ke snížení hladiny cholesterolu v době těhotenství, sníží i výskyt aterosklerózy u dítěte.

4 Co by měla obsahovat strava, aby nás ochránila ? zNenasycené mastné kyseliny zVlákninu zAntioxidanty vit.E, C, A, Q10 zKys. listová, vit.B6, B12 zNízký obsah cholesterolu zPotraviny s nízkým nebo středním GI

5 zLuštěniny (sója, fazole, čočka, hrách) zObilniny a celozrnné výrobky (vločky, kaše, musli, pečivo, těstoviny) zZeleninu (syrová, mražená, sušená) zOvoce zRostlinné oleje (s mírou) Považuje se za ideální, pokud je ve stravě poměr omega-3 MK a omega-6 MK: 1/5. z V jakých potravinách jsou obsažené?

6

7 Sója chrání cévy i efektivně ovlivňuje léčbu zsójová bílkovina snižuje hladinu cholesterolu v krvi zvláknina bobů tento účinek zvýrazňuje zpolynenas. MK zobsahuje vit. E, A karotenoidy = antioxidanty

8 Olivy zbohaté na Na, K, Ca zesenciální omega-6, mononenas. MK zvit. E zol. olej je nevhodný na smažení - snadno oxiduje v zaž. traktu mají účinky: zantiseptické zzrychlují stř. pasáž zstimulují vyluč. žluče zsnižují vyluč. žal. šť. (léčba vředů)

9 Slunečnicová semínka, slunečnicový olej zVynikající zdroj omega-6 MK

10 Rybí maso zesenciální omega-3 zMK snižují TGC v krvi, ale u lidí s vysokými TGC jejich snížení vede ke zvýšení LDL zjen některé druhy ryb obsahují omega-3 (losos, makrela, sleď, sardinky, pstruh, sumec) znízké množství nasycených MK a cholesterolu

11 Česnek zsnižuje hladinu cholesterolu v krvi způsobí jako přírodní antibiotikum způsobí protiplísňově

12 Preventivní vliv malých dávek alkoholu? zVětšina dosud provedených studií potvrdila příznivý vliv alkoholu na ICHS. zPředpokládá se, že rozumné množství alkoholu zvyšuje hladinu HDL cholesterolu a působí proti tvorbě trombů. zToxické a návykové vlastnosti alkoholu však vylučují doporučování „alkoholové prevence“.

13 Olestra, aneb tuk bez tuku zAby se mohly tuky z potravy vstřebat, v tenkém střevě nejprve musí být lipázou odštěpeny MK od molekuly glycerolu. zU olestry je sacharóza mastnými kyselinami tak "obalena ", že místo pro odštěpení není přístupné "exekutivnímu " místu enzymu.

14 zNerozštěpené molekuly pak zůstávají uvnitř střeva a takto projdou tělem - není tedy využitelná jako zdroj energie. zNavíc se olestra, na rozdíl od dosavadních náhražek tuku, při zahřívání nerozkládá (nepřepaluje). zOlestra totiž nemá pouze samé klady, ale také některé vedlejší efekty, z nichž některé již přímo vyplývají z její povahy.

15 zJako každý tuk do sebe v potravě absorbuje v tucích rozpustné vitamíny (A, D, E, K), které se ve střevech mají vstřebávat stejnou cestou jako tuky, ale protože olestra projde celou trávicí trubicí, zůstávají takto i tyto vitamíny nevstřebány. zKonzumace olestry může vyvolat plynatost, škrundání v břiše, průjmy až lehkou inkontinenci. Tato inkontinence byla asi nejzávažnější závada látky.

16 Některé důležité vlastnosti olestry Klady zŽádné kalorie zŽádný tuk se do těla nevstřebá zBez cholesterolu zPoužitelné pro fritování zChutná uspokojivě Zápory z Absorbuje vitamíny A, D, E, K z Absorbuje karotenoidy z Řidší stolice (u některých lidí) z Inkontinence (zřídka)  Lehká pachuť

17 Jaké potraviny by měla obsahovat strava v omezeném množství? zMaso a masné výrobky (preferovat bílé maso oproti červenému) zVejce zMáslo a živočišné tuky zRafinované potraviny (bílý cukr, mouka, rýže)

18 Vejce  Většina profesionálů zabývajících se výživou zastává konzervativní názor = 2 žloutky týdně včetně žloutků skrytých v potravinách (u lidí s vyšší hladinou cholesterolu 1 žloutek) a na vaječný bílek se žádné omezení nevztahuje. zV 1 vejci naleznete 6 gramů vysoce kvalitních bílkovin pro stavbu svalové hmoty (proto je také mnoho potravinových doplňků vyrobeno z vajec). Žloutek je bohatý také na Fe, Zn a B vitamíny včetně kyseliny listové.

19 Rafinace potravin zProdlužuje se trvanlivost výrobku zZlepšuje se jeho chuť zRafinací se ztrácí většina vlákniny a vit.B zDoporučení: při používání bílé mouky ji zhodnotit přídavkem obilných klíčků (umleté klíčky a otruby)

20 Rozšířené používání rostlinných tuků v naší stravě vedlo zejména u mužů k poměrně výraznému poklesu úmrtnosti na kardiovaskulární choroby.

21

22 zTučná masa zUzeniny zKonzervy a polotovary (masox, polévky v sáčku) zPlnotučné mléko a tučné mléčné výrobky zZtužené margaríny Jaké potraviny by neměla strava obsahovat?


Stáhnout ppt "KARDIOVASKULÁRNÍ CHOROBY A ATEROSKLERÓZA Nutriční strategie v prevenci kardiovaskulárních chorob a aterosklerózy."

Podobné prezentace


Reklamy Google