Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Finanční deriváty Zdeněk Jelínek. Finanční deriváty Finanční derivát je finanční nástroj založený na určitém finančním nástroji (podkladovém aktivu).

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Finanční deriváty Zdeněk Jelínek. Finanční deriváty Finanční derivát je finanční nástroj založený na určitém finančním nástroji (podkladovém aktivu)."— Transkript prezentace:

1 Finanční deriváty Zdeněk Jelínek

2 Finanční deriváty Finanční derivát je finanční nástroj založený na určitém finančním nástroji (podkladovém aktivu).

3 Finanční deriváty Hodnota finančního derivátu se odvíjí od hodnoty tohoto podkladového aktiva.

4 Finanční deriváty Podkladové aktivum může být obligace nebo akcie.

5 Finanční deriváty Mezi základní typy finančních derivátů patří futures opce a swapy.

6 Finanční deriváty Snaha vyhnout se rostoucím finančním rizikům - jejich rozkládáním, přenášením nebo jinými způsoby zmírňování Snaha využít nové možnosti dosahování zisku vyvolávané ekonomickými a technickými změnami.

7 Finanční deriváty Finanční derivát – představuje jisté právo koupit nebo prodat jisté aktivum, případně získat finanční plnění. Obchodování s finančními deriváty je tedy obchodováním s právy.

8 Finanční deriváty Obchody s deriváty charakter termínovaných kontraktů – mezi uzavřením dohody a jejím plněním plyne předem dohodnutá lhůta.

9 Finanční deriváty Postup –Smluvní strany uzavřou určitý kontrakt jen tehdy, když se jejich tržní očekávání liší - jeden partner očekává růst hodnoty podkladového aktiva, druhý jeho stabilitu nebo pokles. –Tím se může splnit tržní očekávání jen jedné strany, co tato strana získá, druhá ztratí.

10 Finanční deriváty Základem rozvoje obchodování s jednotlivými typy derivátů je dostatečně likvidní trh primárních aktiv a finančních nástrojů, které deriváty Když se aktivně obchoduje s akciemi, mohou být dobrým nástrojem i deriváty na akcie atd.


Stáhnout ppt "Finanční deriváty Zdeněk Jelínek. Finanční deriváty Finanční derivát je finanční nástroj založený na určitém finančním nástroji (podkladovém aktivu)."

Podobné prezentace


Reklamy Google