Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vlastnictví zavazuje Petr Machala. Listina základních práv a svobod Občanský zákoník Víte, která listina nám garantuje právo vlastnit majetek? Víte, který.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vlastnictví zavazuje Petr Machala. Listina základních práv a svobod Občanský zákoník Víte, která listina nám garantuje právo vlastnit majetek? Víte, který."— Transkript prezentace:

1 Vlastnictví zavazuje Petr Machala

2 Listina základních práv a svobod Občanský zákoník Víte, která listina nám garantuje právo vlastnit majetek? Víte, který zákoník upravuje majetkové vztahy fyzických a právnických osob?

3 je to, co člověk nebo instituce vlastní právní vztah majitele a majetku = vlastnictví vlastní-li 1 věc více lidí = spoluvlastnictví Jak byste definovali majetek?

4 Co všechno můžeme vlastnit?

5 manželé – společné jmění manželů Víte, co nepatří do společného jmění?

6 máme právo ji prodat, darovat, směnit, postoupit, dát do zástavy, odkázat ji někomu, zničit ji, vzdát se jí Které věci vlastníš ty? Které tvoje rodina? Co z vašeho vlastnického práva vyplývá? Co všechno můžete jako vlastníci se svým majetkem udělat?

7 vlastnické právo vzniká – ze smluv, děděním, na základě rozhodnutí soudu, vydržením, promlčením Jak lze nabýt vlastnictví? Jsou tito lidé majiteli dané věci? Jirka našel pod lavičkou peněženku. Naši sousedé koupili kradené auto. Věra zdědila po strýci majetek, ale po šesti letech se zjistilo, že měl strýc nemanželského syna. Hanka si půjčila od Jany knížku, nevracela ji 7 let. Čí je tato kniha? Hajný Novák našel v lese jelení parohy. Pavel koupil v obchodě mobilní telefon.

8 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Vlastnictví zavazuje Petr Machala. Listina základních práv a svobod Občanský zákoník Víte, která listina nám garantuje právo vlastnit majetek? Víte, který."

Podobné prezentace


Reklamy Google