Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Smlouvy Petr Machala. 1.Kdo je to zůstavitel a kdo dědicové? 2.Kde se projednává dědické řízení? 3.Co znamená dědit ze závěti? 4.Co je to věcné břemeno?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Smlouvy Petr Machala. 1.Kdo je to zůstavitel a kdo dědicové? 2.Kde se projednává dědické řízení? 3.Co znamená dědit ze závěti? 4.Co je to věcné břemeno?"— Transkript prezentace:

1 Smlouvy Petr Machala

2 1.Kdo je to zůstavitel a kdo dědicové? 2.Kde se projednává dědické řízení? 3.Co znamená dědit ze závěti? 4.Co je to věcné břemeno? 5.Co nemůžu dát do zástavy? 6.Jakou má vlastník věci odpovědnost? Co jsme si zapamatovali z minulé hodiny?

3 Smlouvy závazky nejčastěji vznikají ze smluv písemně, ústně, činem Popište jednotlivé smluvní vztahy.

4 je uzavřena, jakmile se účastníci shodli na jejích podstatných náležitostech (např. u kupní smlouvy - předmět koupě a cena) většina smluv se může uzavírat ústně

5 a)kupní majitelem věci jsem od okamžiku převzetí zodpovědnost za vady zaniká uplynutím záruční doby Jaké smlouvy znáte? Jak byste postupovali při reklamaci?

6 Kupní smlouva: na auto, motorku, dům, byt…

7 b)o dílo – na počkání, na zakázku Jak byste postupovali při uzavírání smlouvy o dílo a jak při reklamaci?

8 c) nájemní d)darovací, o půjčce, o úschově, cestovní, o ubytování, o přepravě… Sestavte nájemní smlouvu na byt /auto.

9 splnění závazku je možné vymáhat soudně splněním závazek zaniká můžeme od ní odstoupit Jak je to s plněním závazku, který vzešel ze smlouvy? Co když uzavřu smlouvu v tísni?

10 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Smlouvy Petr Machala. 1.Kdo je to zůstavitel a kdo dědicové? 2.Kde se projednává dědické řízení? 3.Co znamená dědit ze závěti? 4.Co je to věcné břemeno?"

Podobné prezentace


Reklamy Google