Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vzájemná poloha dvou kružnic Základní škola Čelákovice VY_32_INOVACE_072_Vzájemná poloha dvou kružnic.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vzájemná poloha dvou kružnic Základní škola Čelákovice VY_32_INOVACE_072_Vzájemná poloha dvou kružnic."— Transkript prezentace:

1

2 Vzájemná poloha dvou kružnic Základní škola Čelákovice VY_32_INOVACE_072_Vzájemná poloha dvou kružnic

3 Autor: Ing. Janeček Jaroslav Vytvořeno: 15.10.2011 Stupeň a typ vzdělávání: II. Stupeň - základní Vzdělávací oblast: Inovace Vzdělávací obor: Matematika – 8. ročník Téma: Vzájemná poloha dvou kružnic Anotace: Žák se seznámí se všemi možnostmi vzájemné polohy dvou kružnic v rovině. Druh učebního materiálu: prezentace. Očekávaný výstup: Žák správně určí jakou vzájemnou polohu zaujímají dvě kružnice v rovině. Vzájemná poloha dvou kružnic

4 Kružnice, které mají společný střed, se nazývají soustředné kružnice. Mají-li stejný poloměr – spolu splývají. Mají-li různý poloměr – nemají společný žádný bod. Úsečka spojující středy dvou kružnic se nazývá středná – s.

5 Vzájemná poloha dvou kružnic Kružnice k 1 a k 2 nemají žádný společný bod, s je větší než r 1 + r 2. Kružnice leží vně sebe.

6 Vzájemná poloha dvou kružnic Kružnice k 1 a k 2 mají jeden společný bod, s = r 1 + r 2. Kružnice mají vnější dotyk.

7 Vzájemná poloha dvou kružnic Kružnice k 1 a k 2 se protínají ve dvou společných bodech, s je menší než r 1 + r 2 a současně s je větší než r 1 - r 2.

8 Vzájemná poloha dvou kružnic Kružnice k 1 a k 2 mají jeden společný bod, s = r 1 - r 2. Kružnice mají vnitřní dotyk.

9 Vzájemná poloha dvou kružnic Kružnice k 1 a k 2 nemají žádný společný bod, s je menší než r 1 - r 2. Kružnice k 2 leží uvnitř kružnice k 1.

10 Použité zdroje Veškeré obrázky a texty jsou dílem autora prezentace.


Stáhnout ppt "Vzájemná poloha dvou kružnic Základní škola Čelákovice VY_32_INOVACE_072_Vzájemná poloha dvou kružnic."

Podobné prezentace


Reklamy Google