Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základy rýsování Soňa Korandová M-Tv, 3. Ročník. K popisu obvykle používáme normalizované písmo s výškou velkých písmen 5 mm.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základy rýsování Soňa Korandová M-Tv, 3. Ročník. K popisu obvykle používáme normalizované písmo s výškou velkých písmen 5 mm."— Transkript prezentace:

1 Základy rýsování Soňa Korandová M-Tv, 3. Ročník

2 K popisu obvykle používáme normalizované písmo s výškou velkých písmen 5 mm.

3 Druhy čar, technické písmo

4 Základní pravidla rýsování 1.Pomůcky udržujeme čisté a nepoškozené. 2.Rýsujte pouze tužkou nebo tuší 3.Čárkované a čerchované čáry začínejte i končete čárkou, rýsujte je stejnoměrně. 4.Křižující se čárkované a čerchované čáry rýsujte tak, aby se protínaly čárkami. 5.Lomené a připojované čáry nesmíte přetahovat ani nedotahovat. 6.Pamatujte, že při vytahování je původní tenká čára osou výsledné tlusté čáry. 7.Dbejte na plynulé navazování oblouků kružnic a úseček v bodě dotyku. 8.Popisujte kolmým normalizovaným písmem, písmena pište svisle. 9.Čáry nesmějí protínat písmena.

5 Najděte na následujícím obrázku prohřešky proti pravidlům rýsování

6 Úkoly 1.Narýsujte geometrický ornament. Užijte různé druhy čar. 2. Sestrojte trojúhelník ABC, jestliže c=9 cm, v c = 7 cm, t c = 8 cm.

7 Kótování Kóty ve strojírenství

8 Vypočítejte užitnou plochu jednotlivých místností bytu.

9 Narýsujte geometrické obrazce podle kótovaných nákresů a vystřihněte je.

10 Pravoúhlé promítání na dvě vzájemně kolmé průmětny. Půdorys, nárys

11 Zobrazení bodu M 1 – půdorys bodu M M 2 - nárys bodu M - půdorysna V - nárysna X 1,2 – osa x (průsečnice půdorysny a nárysny) M 1 M 2 - ordinála

12 Zobrazte půdorys a nárys zobrazených těles.

13 Které obrázky znázorňují totéž těleso?


Stáhnout ppt "Základy rýsování Soňa Korandová M-Tv, 3. Ročník. K popisu obvykle používáme normalizované písmo s výškou velkých písmen 5 mm."

Podobné prezentace


Reklamy Google