Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak v praxi využít analýzu bodu zvratu? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Stejnorodá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak v praxi využít analýzu bodu zvratu? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Stejnorodá."— Transkript prezentace:

1 Jak v praxi využít analýzu bodu zvratu? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Stejnorodá produkce Stejnorodá produkce Krátké období Krátké období Přiřaditelnost nákladů Přiřaditelnost nákladů Příklad: Příklad: Jakého objemu produkce musí podnik dosáhnout, jestliže jsou jeho fixní náklady ,- Kč a variabilní náklady na jeden kus 22,-Kč. Obvyklá prodejní cena výrobku je 30,- Kč.

2 Příklad: Příklad: Jaký je limit fixních nákladů podniku, jestliže objem produkce v daném období činí ks, variabilní náklady jsou 88,- Kč a běžná prodejní cena je105,- Kč. Příklad: Příklad: Jaký je limit fixních nákladů podniku, jestliže objem produkce v daném období činí ks a marže je 17,- Kč.

3 Jaké mohou být maximální variabilní náklady, pokud fixní náklady podniku v daném období činí ,- Kč a smluvně je v tomto období zajištěn odbyt ks daného výrobku při ceně 12,- Kč za kus. Jaké mohou být maximální variabilní náklady, pokud fixní náklady podniku v daném období činí ,- Kč a smluvně je v tomto období zajištěn odbyt ks daného výrobku při ceně 12,- Kč za kus. Za jakou cenu musí podnik prodávat svůj výrobek při fixních nákladech ,- Kč, variabilních nákladech 16,- Kč na 1 ks a výrobní kapacitě ks, která je plně využita. Za jakou cenu musí podnik prodávat svůj výrobek při fixních nákladech ,- Kč, variabilních nákladech 16,- Kč na 1 ks a výrobní kapacitě ks, která je plně využita.

4 Za jakou cenu musí podnik prodávat svůj výrobek při fixních nákladech ,- Kč, variabilních nákladech 16,- Kč na 1 ks a výrobní kapacitě ks, která je plně využita chce-li dosáhnout zisku ,- Kč. Za jakou cenu musí podnik prodávat svůj výrobek při fixních nákladech ,- Kč, variabilních nákladech 16,- Kč na 1 ks a výrobní kapacitě ks, která je plně využita chce-li dosáhnout zisku ,- Kč. Jaké mohou být maximální variabilní náklady, pokud fixní náklady podniku v daném období činí ,- Kč a smluvně je v tomto období zajištěn odbyt ks daného výrobku při ceně 12,- Kč za kus, chce-li podnik v daném období dosáhnout dosáhnout 20% návratnosti investice ve výši ,- (Tato investice mu pomohla navýšit výrobní kapacitu na uváděnou úroveň.) Jaké mohou být maximální variabilní náklady, pokud fixní náklady podniku v daném období činí ,- Kč a smluvně je v tomto období zajištěn odbyt ks daného výrobku při ceně 12,- Kč za kus, chce-li podnik v daném období dosáhnout dosáhnout 20% návratnosti investice ve výši ,- (Tato investice mu pomohla navýšit výrobní kapacitu na uváděnou úroveň.)

5 „Nevyužité fixní náklady“ Co jsou to nevyužité fixní náklady? Co jsou to nevyužité fixní náklady? Příklad: Příklad: Fixní náklady podniku jsou ,- Kč. Kolik činí nevyužité fixní náklady pokud podnik vyrábí pouze ks, přičemž jeho výrobní kapacita je ks?


Stáhnout ppt "Jak v praxi využít analýzu bodu zvratu? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Jaké jsou nutné podmínky pro využití této analýzy? Stejnorodá."

Podobné prezentace


Reklamy Google