Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OBLAST VYDÁVÁNÍ POVOLENÍ. Povolování obchodu s vojenským materiálem upravuje § 6 až 13 zákona č. 38/1994 Sb. § 6 - vydává se právnické osobě se sídlem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OBLAST VYDÁVÁNÍ POVOLENÍ. Povolování obchodu s vojenským materiálem upravuje § 6 až 13 zákona č. 38/1994 Sb. § 6 - vydává se právnické osobě se sídlem."— Transkript prezentace:

1 OBLAST VYDÁVÁNÍ POVOLENÍ

2 Povolování obchodu s vojenským materiálem upravuje § 6 až 13 zákona č. 38/1994 Sb. § 6 - vydává se právnické osobě se sídlem na území ČR na základě závazných stanovisek MV, MZV, MO.

3 § 7 - podmínky pro vydání povolení: - z ákladní kapitál právnické osoby není tvořen z více než 49% vklady zahraničních osob; - obchod s vojenským materiálem bude prováděn vlastním jménem a na vlastní účet; - finanční zajištění vzhledem k rozsahu obchodu. - Členové statutárních orgánů, členové dozorčích rad a prokuristé: - věk 21 let - občan členského státu a trvalý pobyt a území Evropské unie - způsobilost k právním úkonům - splňují podmínky podle zákona 451/1991 Sb. - splňují předpoklady pro výkon citlivé činnosti podle zákona 412/2005 Sb. - obchod s VM bude prováděn vlastním jménem a na vlastní účet - finanční zajištění vzhledem k rozsahu obchodu

4 Doklady k žádosti  pokud není žadatel zapsán do OR společenská smlouva s úředně ověřenými podpisy zakladatelů  v případě, že se údaje v OR liší od žádosti, je nutno doložit potřebné doklady/listiny. Ve všech případech: * lustrační osvědčení * doklad o bezpečnostní způsobilosti § 9 – Žádost o vydání povolení Žádost o vydání povolení

5 § 10 - v rozhodnutí je uvedeno: - název a sídlo právnické osoby, IČ - co se povoluje a co se zamítá v teritoriálním komoditním zaměření - délka povolení - další podmínky - odůvodnění - poznámka § 11 nevydání povolení § 12 - o vydání povolení je rozhodnuto do 60 dnů - poplatek za vydání 20 000,- Kč - obchodovat se může po zápisu do OR

6 § 13 - zánik povolení:  uplynutím doby platnosti povolení  výmazem právnické osoby  oznámením o ukončení činnosti  rozhodnutím o úpadku  rozhodnutím ministerstva, pokud: - bylo povolení vydáno na základě nepravdivých nebo neúplných údajů; - držitel přestal splňovat předpoklady pro vydání povolení; - to vyžadují zahraničně politické, obchodní a bezpečnostní zájmy ČR; - držitel povolení porušil předpisy upravující obchod s vojenským materiálem.

7 KDENALÉZTFORMULÁŘKDENALÉZTFORMULÁŘ http://www.mpo.cz/dokument55874.html


Stáhnout ppt "OBLAST VYDÁVÁNÍ POVOLENÍ. Povolování obchodu s vojenským materiálem upravuje § 6 až 13 zákona č. 38/1994 Sb. § 6 - vydává se právnické osobě se sídlem."

Podobné prezentace


Reklamy Google