Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PERSPEKTIVNÍ ZOBRAZOVÁNÍ OBLÝCH PŘEDMĚTŮ. PERSPEKTIVA Je to ZOBRAZENÍ prostoru a předmětů tak, JAK JE VIDÍ NAŠE OKO.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PERSPEKTIVNÍ ZOBRAZOVÁNÍ OBLÝCH PŘEDMĚTŮ. PERSPEKTIVA Je to ZOBRAZENÍ prostoru a předmětů tak, JAK JE VIDÍ NAŠE OKO."— Transkript prezentace:

1 PERSPEKTIVNÍ ZOBRAZOVÁNÍ OBLÝCH PŘEDMĚTŮ

2 PERSPEKTIVA Je to ZOBRAZENÍ prostoru a předmětů tak, JAK JE VIDÍ NAŠE OKO

3 PRAVIDLA PERSPEKTIVY vzdálené objekty vypadají menší vzdálenější objekty v řadě jsou blíž u sebe rovnoběžné linie se sbíhají, zužují Maurice-Utrillo-xx-Suburban-Street-Scene

4 PERSPEKTIVNÍ ZOBRAZOVÁNÍ OBLÝCH PŘEDMĚTŮ Oblá tělesa jsou vlastně složena z mnoha kružnic. Sklopí-li se kružnice do vodorovné polohy, bude se jevit jako elipsa.

5 TVAR ELIPSY

6 ŠÍŘKA KRUŽNIC Ve výšce očí (na horizontu) kružnici vidíme jako úsečku. Čím více se kružnice od horizontu vzdalují (výš i níž), tím jsou širší.

7 Rozšiřování kružnic

8 STÍNOVÁNÍ Zaoblenost, plastičnost oblých předmětů vystihneme STÍNOVÁNÍM. Z osvětlené plochy do nejhlubšího stínu se přechází plynule.

9 STÍNOVÁNÍ Oblé předměty vybarvujeme vodorovně, mírně do oblouku. Zachytíme i stín, který vrhá horní hrana dovnitř nádoby.

10 Úkol: VÁZA SE SLUNEČNICEMI

11 Vincent Van Gogh SLUNEČNICE slunečnice gogh.jpe www. umeni.estranky.cz


Stáhnout ppt "PERSPEKTIVNÍ ZOBRAZOVÁNÍ OBLÝCH PŘEDMĚTŮ. PERSPEKTIVA Je to ZOBRAZENÍ prostoru a předmětů tak, JAK JE VIDÍ NAŠE OKO."

Podobné prezentace


Reklamy Google