Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Téma: POHYBOVÁ ENERGIE TĚLESA Obrázky z praxe Studijní text Zajímavosti k tématu Tajenka Slovo na závěr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Téma: POHYBOVÁ ENERGIE TĚLESA Obrázky z praxe Studijní text Zajímavosti k tématu Tajenka Slovo na závěr."— Transkript prezentace:

1 Téma: POHYBOVÁ ENERGIE TĚLESA Obrázky z praxe Studijní text Zajímavosti k tématu Tajenka Slovo na závěr

2

3

4

5

6

7

8 Jedu-li na bruslích a narazím do stojícího člověka – uvedu ho do pohybu – vykonal jsem práci.

9 Pohybující se těleso má pohybovou energii (kinetickou). Zastaví-li se těleso po nárazu je jeho pohybová energie nulová – došlo k předání pohybové energie jinému tělesu vykonáním práce. Pohybová energie je fyzikální veličina. Její velikost posuzujeme podle práce, kterou může pohybující se těleso vykonat.

10 Označujeme Vyjadřujeme ji v Joulech (jako práci). Vzorec Pohybová energie tělesa je větší, čím větší je rychlost, kterou se dané těleso pohybuje a čím větší je hmotnost pohybujícího se tělesa.

11

12

13 http://cs.wikipedia.org/wiki/Kinetick%C3%A1_energie http://www.zslado.cz/vyuka_fyzika/e_kurz/8/energie/energi evykl.htm http://www.zslado.cz/vyuka_fyzika/e_kurz/8/energie/energi evykl.htm http://www.4zscheb.cz/elearning/fyzika/energie/energietest. HTM http://www.4zscheb.cz/elearning/fyzika/energie/energietest. HTM http://www.bucovice711.cz/wwwfyzika/vyuka/zapisyzhodin/ 8.r/polohova_pohybova_energie.pdf http://www.bucovice711.cz/wwwfyzika/vyuka/zapisyzhodin/ 8.r/polohova_pohybova_energie.pdf www.fyzweb.chytrak.cz/8r/energie.pps www.fyzweb.chytrak.cz/8r/energie.pps http://www.vyuka.ic.cz/prace-vykon-energie/index.htm

14

15 1) Cizím slovem nadšení. 2) Jedna ze základních stavebních částic atomového jádra. 3) Klávesa v levém horním rohu. 4) Gymnastický přemet stranou dotočený o 90 stupňů. 5) Značka piva vyrábějícího se v Plzni (a Prazdroj to není ) 6) Stát, který se nachází mezi Jaderským mořem, Jónským mořem, Tyrhénským mořem a Ligurským mořem. 7) Dějinné období charakterizované nějakými společnými znaky.

16 1) Entuziazmus 2) Neutron 3) Esc 4) Rondát 5) Gambrinus 6) Itálie 7) Epocha

17 Pohybující se těleso má pohybovou energii. Pohybová energie závisí na rychlosti a hmotnosti toho tělesa. Pro výpočet pohybové energie užíváme vzorce pro výpočet práce – síla po nějaké dráze.

18


Stáhnout ppt "Téma: POHYBOVÁ ENERGIE TĚLESA Obrázky z praxe Studijní text Zajímavosti k tématu Tajenka Slovo na závěr."

Podobné prezentace


Reklamy Google