Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

* Téma: * VZÁJEMNÁ PŘEMĚNA POLOHOVÉ A POHYBOVÉ ENERGIE TĚLESA * Pár obrázků * Studijní text * Zajímavosti z tématu * Tajenka * Slovo závěrem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "* Téma: * VZÁJEMNÁ PŘEMĚNA POLOHOVÉ A POHYBOVÉ ENERGIE TĚLESA * Pár obrázků * Studijní text * Zajímavosti z tématu * Tajenka * Slovo závěrem."— Transkript prezentace:

1 * Téma: * VZÁJEMNÁ PŘEMĚNA POLOHOVÉ A POHYBOVÉ ENERGIE TĚLESA * Pár obrázků * Studijní text * Zajímavosti z tématu * Tajenka * Slovo závěrem

2

3

4

5

6

7 * Příklad: Vodopád, skateboardista na U rampě…

8 * Před začátkem pohybu má těleso (kluk) polohovou energii. * Protože je v klidu, má pohybovou energii. * Uvedením do pohybu dochází ke zmenšení polohové energie (menší h) a zvětšení pohybové energie.

9 * V nejnižším bodě má chlapec - jeho výška je nulová. * Pohybová energie je největší * Dochází k přeměně polohové na pohybovou energii!!! * Přeměna platí i opačně.

10 * Využití v praxi: přeměna polohové energie vody na pohybovou energii vody (vodní elektrárny).

11

12 * http://www.zslado.cz/vyuka_fyzika/e_kurz/8/energie/energiev ykl.htm http://www.zslado.cz/vyuka_fyzika/e_kurz/8/energie/energiev ykl.htm * http://www.voderek.cz/fyzika/fyzika8/f87.htm http://www.voderek.cz/fyzika/fyzika8/f87.htm * http://www.4zscheb.cz/elearning/fyzika/energie/energietest.H TM http://www.4zscheb.cz/elearning/fyzika/energie/energietest.H TM

13

14

15

16 * 1) Pingu byl nejznámější ……. * 2) Chci-li něčeho stále víc, říkám, že chci ……. * 3) V jedné české písni zní: Když jsem byl ještě malej kluk, nosil jsem péro, šíp a ……. * 4) Když je něco stále in i po několika desetiletích, říkáme, že je to ……. * 5) Polévka anglicky. * 6) Úrodná vrstva půdy vznikající zemědělskou činností na polích.

17 * 1) Tučňák * 2) Ěště * 3) Luk * 4) Evergreen * 5) Soap * 6) Ornice

18


Stáhnout ppt "* Téma: * VZÁJEMNÁ PŘEMĚNA POLOHOVÉ A POHYBOVÉ ENERGIE TĚLESA * Pár obrázků * Studijní text * Zajímavosti z tématu * Tajenka * Slovo závěrem."

Podobné prezentace


Reklamy Google