Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna svislého kloubu Ročník:2. Datum vytvoření:březen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna svislého kloubu Ročník:2. Datum vytvoření:březen."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna svislého kloubu Ročník:2. Datum vytvoření:březen 2013 Název:VY_32_INOVACE_10.2.17.STR Anotace: Kyvné rameno, svislý kloub, prachovka, pevnostní šrouby, silentbloky, vůle. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 UCHYCENÍ KLOUBU NA KYVNÉM RAMENU ŠROUBOVÉ SPOJE – PEVNOSTNÍ ŠROUBY A MATICE

4 UCHYCENÍ KLOUBU NA KYVNÉM RAMENU ŠROUBOVÉ SPOJE – PEVNOSTNÍ ŠROUBY S TVAROVOU PODLOŽKOU

5 UCHYCENÍ KLOUBU NA KYVNÉM RAMENU NÝTY S PŮLKULOVOU HLAVOU

6 KONTROLA KLOUBU POŠKOZENÍ PRACHOVKY KLOUBU

7 DEMONTÁŽ KLOUBU DEMONTÁŽ UCHYCENÍ STABILIZÁTORU

8 DEMONTÁŽ KLOUBU DEMONTÁŽ PŘÍČNÉHO ŠROUBU A VYSUNUTÍ ČEPU

9 DEMONTÁŽ KLOUBU DEMONTÁŽ UCHYCENÍ KLOUBU V RAMENI

10 DEMONTÁŽ KLOUBU VYJMUTÍ KLOUBU Z KYVNÉHO RAMENE

11 MONTÁŽ KLOUBU PŘED MONTÁŽÍ KLOUBU PROVEDEME KONTROLU –kyvného ramene  deformace, koroze –uchycení ramene ke karoserii  vůle

12 MONTÁŽ KLOUBU VLOŽENÍ NOVÉHO KLOUBU DO KYVNÉHO RAMENE ČISTIT A MAZAT

13 MONTÁŽ KLOUBU MONTÁŽ UCHYCENÍ KLOUBU K RAMENI

14 MONTÁŽ KLOUBU MONTÁŽ PŘÍČNÉHO ŠROUBU

15 MONTÁŽ KLOUBU MONTÁŽ UCHYCENÍ STABILIZÁTORU NOVÁ MATICE

16 MONTÁŽ KLOUBU PO CELKOVÉ MONTÁŽI PROVEDEME KONTROLU –dotažení všech spojů (moment) –geometrie přední nápravy

17 KONTROLNÍ OTÁZKY 2. Jaké jsou možnosti uchycení kloubu na kyvném ramenu? šroubovými spoji nýty s půlkulovou hlavou 3. Co je nutné provést před montáží nového kloubu? kontrolu kyvného ramene a jeho uložení v karoserii vozidla 1. Co je důvodem pro výměnu svislého kloubu? poškození ochranné prachovky zatuhnutí nebo zvětšení vůlí kulového čepu v pouzdru kloubu 4. Co je nutné provést po celkové montáži kloubů? překontrolovat popř. seřídit geometrii podvozku (sbíhavost)

18 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Výměna svislého kloubu Ročník:2. Datum vytvoření:březen."

Podobné prezentace


Reklamy Google