Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vzdělávací oblast:Odborné vzdělávání Tematická oblast:Nápojová gastronomie Název vyučovací oblasti: Konzumní lihoviny Ročník / obor studia:2. a 3.. ročník.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vzdělávací oblast:Odborné vzdělávání Tematická oblast:Nápojová gastronomie Název vyučovací oblasti: Konzumní lihoviny Ročník / obor studia:2. a 3.. ročník."— Transkript prezentace:

1 Vzdělávací oblast:Odborné vzdělávání Tematická oblast:Nápojová gastronomie Název vyučovací oblasti: Konzumní lihoviny Ročník / obor studia:2. a 3.. ročník / Kuchař - číšník Vypracoval:Ing. Kovač Lukáš Škola: Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice (do 31.08.2012 – SŠHGS) Ověřeno : I. pololetí šk. r. 2012/2013 DUM 94

2 Konzumní lihoviny

3 jsou vyrobeny tzv. studenou cestou, tj. smíšením rafinovaného jemného lihu, změkčené vody, trestí, případně cukru, destilátu a dalších přísad. Konzumní lihoviny jsou nejlevnější druhy lihovin.

4 Konzumní lihoviny Ke konzumním lihovinám patří: –tuzemský rum, –konzumní vodka, –peprmintový likér, – třešňovka.

5 Tuzemský rum Tuzemský rum je dříve užívané označení pro tradiční český alkoholický nápoj. Jedná se o náhražku pravého rumu, která se vyrábí dochucením zředěného potravinářského lihu rumovou trestí. Předpisy Evropské unie umožňují nazývat rumem jen pravý rum z cukrové třtiny, takže se tento produkt od 1. ledna 2003 prodává pod jinými názvy (např. „Tuzemák“, což je ochranná známka firmy Trul Mikulovice.

6 Konzumní vodka Je lihovina vyráběná z rektifikovaného lihu (bramborového) a vody, upravená přísadou éterických olejů nebo drog, bylin, ovocných šťáv. Obsah alkoholu je většinou 50 – 56%.

7 Punč Punče jsou vyrobeny z vody, lihu, cukru, punčové esence s přídavkem ovocných kyselin, aromatických a chuťových látek.

8 Použitá literatura ROP, Otakar a Jan HRABĚ. Nealkoholické a alkoholické nápoje. Vyd. 1. Zlín: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, 2009, 129 s. ISBN 978-80-7318- 748-4. http://cs.wikipedia.org/wiki/Tuzemsk%C 3%BD_rumhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Tuzemsk%C 3%BD_rum


Stáhnout ppt "Vzdělávací oblast:Odborné vzdělávání Tematická oblast:Nápojová gastronomie Název vyučovací oblasti: Konzumní lihoviny Ročník / obor studia:2. a 3.. ročník."

Podobné prezentace


Reklamy Google