Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Občanské soudní řízení Petr Machala. 1.Víte, co to jsou přestupky? (uveďte příklad) 2.Jaké znáte způsoby řešení přestupků? 3.Který zákon vymezuje přestupky?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Občanské soudní řízení Petr Machala. 1.Víte, co to jsou přestupky? (uveďte příklad) 2.Jaké znáte způsoby řešení přestupků? 3.Který zákon vymezuje přestupky?"— Transkript prezentace:

1 Občanské soudní řízení Petr Machala

2 1.Víte, co to jsou přestupky? (uveďte příklad) 2.Jaké znáte způsoby řešení přestupků? 3.Který zákon vymezuje přestupky? 4.Kolik dnů mám na odvolání o rozhodnutí správního orgánu? Co jsme si zapamatovali z minulé hodiny?

3 ANO, na soud Občanské soudní řízení řeší i: spor o dědictví určení otcovství odpovědnost za úraz v zaměstnání apod. Mám pocit, že mě rozhodnutí správního orgánu poškozuje. Můžu se na někoho obrátit?

4 Víte jak to u takového líčení probíhá? Žalobce (navrhovatel) Žalovaný (odpůrce) výslech účastníků výslech svědků znalecké posudky listiny zprávy od státních orgánů ohledání návrh Usnesení rozhodnutí odůvodnění poučení o odvolání Odvoláme se!! Rozhodující skutečnosti i důkazy jsou na naší straně!

5 ANO, tzv. rozhodčím řízením Rozhodce plnoletý svéprávný, nezaujatý jako u soudu, ale beze svědků (dobrovolní svědci ano) Je možné vyřešit, např. majetkové spory bez soudu?

6 Například: Dědictví Neoprávněná stavba Určení otcovství Úraz v zaměstnání atd. Role svědek, soudní znalec, předseda soudu, přísedící, navrhovatel, odpůrce, advokát Zahrajte si na soudní líčení a vyřešte nějaký spor.

7 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Občanské soudní řízení Petr Machala. 1.Víte, co to jsou přestupky? (uveďte příklad) 2.Jaké znáte způsoby řešení přestupků? 3.Který zákon vymezuje přestupky?"

Podobné prezentace


Reklamy Google