Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k Výkladu základních pojmů, žák načrtne náčrtek,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k Výkladu základních pojmů, žák načrtne náčrtek,"— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k Výkladu základních pojmů, žák načrtne náčrtek, narýsuje kružnici, počítá poloměry a průměry. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žák narýsuje základní rovinný útvar – kružnici, pracuje s pojmy poloměr, průměr. Pro koho je materiál určen žák ZŠ, 5. ročník Autor PhDr. Bohumila Fillová Datum vzniku 20.11.2012 Vzdělávací oblast Matematika Kružnice Matematika, 5. ročník VY_32_INOVACE_082, 5. sada, M

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

3 k (S, r= 4 cm) k = kružnice S= střed r = poloměr d= průměr Čti: kružnice k se středem S a poloměrem 4 cm k S r d Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

4 Přiřaď ke kružnici: + ….. …... S r k d Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

5 Narýsuj: k (S, d= 6cm) Nejprve vypočítej poloměr kružnice: d= 6cm r = ? Načrtni náčrtek, vyznač k,S,r: S + k r= Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

6 Postup: 1.Zvol střed S 2.Vezmi do kružítka poloměr kružnice, r = 3cm 3.Zapíchni kružítko do středu S a opiš kružnici 4.Kružnici popiš - k Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

7 Vypočítej poloměry a průměry kružnic: 1. d= 12 m r = …….. 6 m 2. d = 8 cm r = …….. 3. r = 7 cm d = …….. 4. r = 22 m d = ……… 5. d = 32 m r = ………. 8 cm 4 cm 14 cm 44 m 16 m 6. r = 4cm d = ……. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

8 Použitá literatura: RNDr. Justová, J. Matematika pro 5. ročník základních škol. 1.díl. 5.vyd. Všeň : Alter, 2010. ISBN 978-80-7245-212-5. s. 39 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k Výkladu základních pojmů, žák načrtne náčrtek,"

Podobné prezentace


Reklamy Google