Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předložek s, z. Žák doplňuje správné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předložek s, z. Žák doplňuje správné."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předložek s, z. Žák doplňuje správné předložky do slovních spojení, své rozhodnutí si adekvátně odůvodňuje. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Porovnává významy slov, zvláště slova stejného nebo podobného významu. Pro koho je materiál určen žák ZŠ, 5.ročník Autor PhDr. Bohumila Fillová Datum vzniku 10.10.2012 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace Předložky s, z Český jazyk, 5. ročník VY_32_INOVACE_131, 7. sada, ČJ2

2 PŘEDLOŽKY S, Z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

3 PŘEDLOŽKA S + 7. PÁD ( s kým, s čím )  s maminkou  klíč s kroužkem  jít se psem  s tebou  chléb s máslem Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

4 PŘEDLOŽKA Z + 2.PÁD ( z koho, z čeho)  čepice z papíru  lavice ze dřeva  vyrábět z plechu  jít z domu  kelímek z plastu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

5 Doplň předložky: stěna _ cihelsz kniha _ obrázky sz Šel _e školysz _ města sz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

6 pracovat _ radostí knedlíky _e zelím drak _ papíru jdu _ tebou spadl _ půdy sz s z s z s z s z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

7 Použitá literatura: HORÁČKOVÁ, M., STAUDKOVÁ, H., ŠTROBLOVÁ, J., Český jazyk pro 5. ročník. 3.vyd. Všeň : Alter, 2008. ISBN 978-80-7245-130-2. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Výklad – pravidla psaní předložek s, z. Žák doplňuje správné."

Podobné prezentace


Reklamy Google