Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Petra Reichlová Materiál: VY_42_INOVACE_M28.35 Téma: Rovinné obrazce –

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Petra Reichlová Materiál: VY_42_INOVACE_M28.35 Téma: Rovinné obrazce –"— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Petra Reichlová Materiál: VY_42_INOVACE_M28.35 Téma: Rovinné obrazce – pravidelný osmiúhelník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1826 Klíčová slova: pravidelný osmiúhelník, strana, poloměr kružnice, konstrukce Anotace: Seznámení se základními vlastnostmi pravidelného osmiúhelníku, s výpočtem obvodu a obsahu. Vyučující na obrázku vysvětlí s pomocí znalostí žáků vlastnosti obrazce. Žáci samostatně vysvětlí výpočet obvodu i obsahu.

2 VY_42_INOVACE_M28.35 PRAVIDELNÝ OSMIÚHELNÍK ÚVOD

3 PRAVIDELNÝ OSMIÚHELNÍK a … strana r … poloměr kružnice opsané lze ho rozdělit na 8 shodných rovnoramenných trojúhelníků všechny vnitřní úhly jsou shodné, jejich velikost je 135° obvod o = 8. a obsah S = 8. obsah trojúhelníku využití v praxi :

4 KONSTRUKCE OSMIÚHELNÍKU

5 www.tutti.eshop-zdarma.cz www.ceskestavby.cz www.betonoveploty-zamkovadlazba.sk www.romove.radio.czromove.radio.cz www. jakzitdlouho.czjakzitdlouho.cz www.mimibazar.cz www.multip.cz www.rr-naradi.cz www.motyky.heureka.czmotyky.heureka.cz www.naradi-vitek.cz www.plastimexpv.cz www.nejlevnejsisport.cz www.malacarodejka.com www.nakupka.cz www.adoz-znaceni.cz www.altiusdirectory.com www.nejlevnejsipneu.cz www.i-zahradninabytek.cz www.olsakchatky.cz www.postreh.com www.zamek-trebon.eu www.levne-domacipotreby.cz www.raraskov.cz Martina Palková – Průvodce matematikou 2 Dr. František Běloun a kolektiv – Sbírka úloh z učiva matematiky základní školy Jan Slouka – Prověrky z matematiky Seznam použitých zdrojů:

6 ROVINNÉ OBRAZCE Výukový materiál je určen pro 7. a 8.ročník. Návod na používání sady: po vysvětlení teoretické části na snímku vypracovat tomu odpovídající pracovní listy. zpracovala : Mgr. Petra Reichlová ZŠ a MŠ Kladno, Vodárenská 2115, Vodárenská 2115, Kladno


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Petra Reichlová Materiál: VY_42_INOVACE_M28.35 Téma: Rovinné obrazce –"

Podobné prezentace


Reklamy Google