Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PČ_137_Kovy_Nástroje pro ruční zpracování kovů Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PČ_137_Kovy_Nástroje pro ruční zpracování kovů Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační."— Transkript prezentace:

1 PČ_137_Kovy_Nástroje pro ruční zpracování kovů Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

2 Anotace:  Digitální učební materiál je určen pro opakování, upevňování a rozšiřování učiva. Slouží k lepšímu pochopení významu předmětu v běžném životě.  Materiál rozvíjí poznatky získané v hodinách pracovních činností  Je určen pro předmět Pracovní činnosti a ročník 6.

3 Nejčastěji používané nástroje pro ruční zpracování kovů Mezi nejčastěji používané nástroje pro ruční zpracování kovů patří : Nůžky na plech Pákové nůžky Pilka na železo Stojanová vrtačka Svěrák Pilník Kombinované a štípací kleště Kladivo a kovadlina Vrtáky do kovu Závitníky

4 Nůžky na plech Nůžky na plech slouží ke stříhání plechů do 1,5 mm tloušťky. Mohou být i v provedení s kloubem, kterými se díky působení páky snadněji stříhá.

5 Pilka na železo Pilka na železo slouží k ručnímu řezání kovů. Řezaný materiál se zpravidla upíná do zámečnického svěráku. Pro snadnější řezání je dobré pilový list naolejovat.

6 Svěrák Zámečnický svěrák slouží k upínání řezaného materiálu. Na svěráku je také rovná plocha k vyrovnávání plechu či drátu.

7 Pákové nůžky na plech Pákové nůžky na plech slouží ke stříhání plechů nad 1,5 mm tloušťky. Bývají upevněný napevno k pracovnímu stolu. Při práci s nimi je nutné dbát velké opatrnosti !

8 Elektrická vrtačka Elektrická vrtačka slouží k vrtání děr do kovů. Většinou je možné upevnit do ní vrták do průměru 13 mm. Pokud se vrtačka upevní do stojanu, je možné s ní vrtat velmi přesné kolmé díry.

9 Vrtáky do kovu Vrtáky slouží k vrtání děr do kovových součástí. Je možné je koupit jednotlivě, ale i v sadě o různých průměrech. Pro snadnější vrtání je dobré vrták při vrtání mazat olejem, případně chladit kapalinou.

10 Závitová očka Závitová očka slouží k ručnímu řezání závitů

11 Použité zdroje:  Soubor:Rebarbeams.JPG. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 2.7.2008 [cit. 2013-04-11]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Rebarbeams.JPG  Soubor:Aluminium-4.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 26.1.2010 [cit. 2013-04-11]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Aluminium-4.jpg  Soubor:Anticlastic-Copper-Cuff-Bracelet.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 9.2.2011 [cit. 2013-04-12]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Anticlastic-Copper-Cuff-Bracelet.jpg  Soubor:Cínový vojáček.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 1.6.2008 [cit. 2013-04-12]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:C%C3%ADnov%C3%BD_voj%C3%A1%C4%8Dek.j pg  Soubor:450 Corto - LR - Fiocchi - 1.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2013-04-12]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:450_Corto_-_LR_-_Fiocchi_-_1.jpg  Soubor:Torun kosciol garn dach.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2013-04-12]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Torun_kosciol_garn_dach.jpg


Stáhnout ppt "PČ_137_Kovy_Nástroje pro ruční zpracování kovů Autor: Mgr. Libor Sovadina Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační."

Podobné prezentace


Reklamy Google