Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_PO.2.15 Principy OH1 Vytvořeno:10.11.2013 Ověřeno: 12.11.2013 Třída:EKO2

2 Principy odpadového hospodářství 1 Vzdělávací oblast:Enviromentální vzdělávání Předmět:Průmyslové odpady Ročník:2. Autor:Radomíra Hradilová Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:dataprojektor, notebook s připojením na internet, žákovské počítače s připojením na internet Klíčová slova:odpadové hospodářství, trvale udržitelný rozvoj Anotace:Materiál je určen pro výuku předmětu průmyslové odpady. Seznamuje se strategií odpadového hospodářství a s principem trvale udržitelného rozvoje a obsahuje interaktivní prvky k aktivizaci žáků a procvičení učiva.

3 Strategie odpadového hospodářství – hlavní principy princip trvale udržitelný rozvoj princip blízkosti a soběstačnosti princip předběžné opatrnosti princip - původce odpadu platí princip subsidiarity princip hierarchie nejlepší proveditelné metody princip odpovědnosti výrobce

4 Princip: Trvale udržitelný rozvoj je takový způsob rozvoje lidské společnosti, který uvádí v soulad hospodářský a společenský pokrok s plnohodnotným zachováním životního prostředí. Mezi hlavní cíle udržitelného rozvoje patří zachování životního prostředí dalším generacím v co nejméně pozměněné podobě, při zachování přírodních hodnot a biologické rozmanitosti pro současné a příští generace.

5 Trvale udržitelný rozvoj Jinými slovy: Naplňování současných potřeb by nemělo hrozit schopnost příštích generací uspokojovat své vlastní potřeby. Princip trvale udržitelného rozvoje by měl být nejen základním principem strategie odpadového hospodářství, ale i hlavním motivem všech lidských aktivit.

6 Princip: Zásada blízkosti a soběstačnosti odpad by měl být zpracován nebo odstraněn co nejblíže k místu, kde vznikl. Úkol: Vysvětle proč?

7 Princip: Zásada blízkosti a soběstačnosti odpad by měl být zpracován nebo odstraněn co nejblíže k místu, kde vznikl. Úkol – řešení: Cílem je vyhnout se negativním dopadům nepotřebné dopravy na životní prostředí (spotřeba paliv, emise)

8 Opakování Doplňte hlavní principy strategie odpadového hospodářství v ČR. princip trvale udržitelného rozvoje princip blízkosti a soběstačnosti princip předběžné opatrnosti princip - původce odpadu platí princip subsidiarity princip odpovědnosti výrobce

9 Použité zdroje Zákony pro lidi: Zákon o odpadech a o změně některých dalších zákonů. [online]. [cit. 2013-11-24]. Dostupné z: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-185 Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google