Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Kontrola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Kontrola."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Kontrola kloubového hřídele II. Ročník:3. Datum vytvoření:říjen 2013 Název:VY_32_INOVACE_11.2.16.STR Anotace: Kloubový hřídel, klouby, manžety, mazací tuk, drážkování hřídelů, vibrace, házivost hřídele, koroze, deformace. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE HŘÍDEL NESMÍ VYKAZOVAT ZJEVNÁ POŠKOZENÍ, DEFORMACE A KOROZI

4 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE KLOUBY HŘÍDELE BEZ NADMĚRNÝCH VŮLÍ A MUSÍ SE VOLNĚ POHYBOVAT

5 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE PŘI POHYBU KLOUBŮ SE NESMÍ OZÝVAT HLUKY – CVAKÁNÍ, VRZÁNÍ

6 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE MANŽETY KLOUBŮ NESMÍ BÝT POŠKOZENÉ A SPRÁVNĚ UCHYCENÉ POMOCÍ PÁSKŮ

7 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE PŘI JÍZDĚ NESMÍ DOCHÁZET K VIBRACÍM HŘÍDELE

8 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE PO DEMONTÁŽI KONTROLUJEME OPOTŘEBENÍ KLOUBŮ

9 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE KLOUBY NESMÍ MÍT NADMĚRNOU VŮLI, JEDNOTLIVÉ ČÁSTI BEZ OPOTŘEBENÍ KULIČKY A KROUŽKY KROUŽEK TRIPOIDU JEHLOVÉ LOŽISKO A ČEP

10 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE PONIČENÉ LOŽISKO HOMOKINETICKÉHO KLOUBU

11 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE DRÁŽKOVÁNÍ ČEPŮ HŘÍDELE A ZÁVITY NESMÍ BÝT POŠKOZENÉ

12 KONTROLA KLOUBOVÉHO HŘÍDELE HÁZIVOST HŘÍDELE MĚŘENÁ ČÍSELNÍKOVÝM ÚCHYLKOMĚREM NESMÍ PŘESÁHNOUT POVOLENOU MEZ

13 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je nutné provést, pokud je porušená ochranná manžeta? demontovat kloubový hřídel odstranit poškozenou manžetu vyčistit kloub, provést prohlídku částí nepoškozený kloub naplnit tukem a opatřit novou manžetou 2.Co je příčinou vibrací kloubového hřídele? deformace hřídele a tím jeho házení nadměrné provozní vůle 3. Jak se nazývá kloub, který je osazen jehlovými ložisky? homokinetický kloub

14 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Kontrola."

Podobné prezentace


Reklamy Google